Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Video: 10 gier podobnych do The Legend of Zelda

Urok popularnej serii poza konsolami Nintendo.

Jeżeli jest coś, co omija graczy nieposiadających konsol Nintendo, to z pewnością możliwość zapoznania się z serią The Legend of Zelda. Nie trzeba jednak mieć platformy tej firmy, by cieszyć się połączeniem eksploracji ciekawego świata, zagadkami i różnorodnymi lochami - charakterystycznymi aspektami wspomnianego cyklu.

Jednym z najlepszych „gier w stylu Zeldy” jest bez wątpienia Hyper Light Drifter. To doskonałe połączenie charakteru produkcji z Linkiem z wysokim poziomem trudności i walką niewybaczającą błędów.

Mimo że twórcy czerpali inspirację z gier retro, tytuł wyróżnia się na tle innych między innymi minimalistycznym podejściem do opowiadania historii i komunikacji z graczem. W grze nie ma bowiem rozbudowanych okienek z samouczkami czy dialogów zarysowujących historię. Bohater jest niemy, a narracja minimalistyczna niczym w Dark Souls. Sama rozgrywka, eksploracja i walka przywodzą na myśl starsze odsłony przygód Linka.

Fani nowszych odsłon serii The Legend of Zelda powinni rzucić okiem na Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas. Początkowo była to gra przeznaczona na smartfony, ale później doczekała się dopracowanej i ulepszonej graficznie wersji na komputery i konsole.

Twórcy nie ukrywają, że chcieli po prostu stworzyć jakąś alternatywę dla gier o Linku, dlatego inspiracja nimi jest widoczna na pierwszy rzut oka - zarówno w kwestii oprawy audiowizualnej, jak i samej rozgrywki.

Jedną z najlepiej odwzorowujących idee starszych odsłon The Legend of Zelda grą jest The Secret of Mana. Te same założenia i schematy, sposób walki, ścinania krzaków czy podobna eksploracja lochów. Tytuł wyróżnia się jednak wyeksponowanymi elementami RPG, jak na przykład ilustrowaniem zadawanych obrażeń liczbami oraz trybem kooperacyjnym dla trzech graczy.

W materiale wideo opowiadamy także o latającym lisie, malującym wilku i o wielu innych grach dla fanów zarówno dwuwymiarowych, jak i trójwymiarowych przygód Linka.

Komentarze