Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valve zaostrza bezpieczeństwo wymiany przedmiotów na Steamie

Nowy system pośredniczący.

Valve ujawniło, że od 9 grudnia wprowadzi w Counter-Strike: Global Offensive i innych tytułach nowy system „pośredniczący” w transakcjach skórek, w celu dodatkowej ochrony graczy przed próbami oszustw.

Jeśli nie posiadamy mobilnej aplikacji zabezpieczającej nasze konto na Steamie, po każdym zaakceptowaniu wymiany wirtualnych przedmiotów, te zostaną „przetrzymane” przez maksymalnie trzy dni, dając użytkownikom czas na dokładne sprawdzenie oferty i ewentualne wycofanie się.

Proces można przyśpieszyć i błyskawicznie dokończyć poprzez zaakceptowanie wymiany przez obie strony w mobilnym programie Steam Guard. W przeciwnym przypadku będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

Ta metoda potwierdzania transakcji obejmie nie tylko Counter-Strike, ale i inne produkcje, w których duże znaczenie - i wartość - mają wirtualne przedmioty, jak Dota 2 czy Team Fortress 2.

Co więcej, jeśli zdecydujemy się na instalację aplikacji na naszym telefonie, możemy liczyć na 5-procetową zniżkę na wirtualnym Rynku, do 16 grudnia.

Choć taka funkcja wydaje się być przydatna, to raczej trudno postrzegać ją jako coś więcej niż dość agresywne promowanie mobilnego Steam Guard, a co za tym idzie - gromadzenie numerów telefonów od użytkowników Steama.

Szczególnie duże powody do obaw mają serwisy internetowe oferujące hazardowe gry na bazie posiadanych skórek, co szczególnie popularne jest właśnie w przypadku Global Offensive. Brak możliwości błyskawicznego transferowania przedmiotów może oznaczać zakończenie działalności - o ile nie znajdzie się sposób na obejście systemu.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze