Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valve przedstawia zmiany na Steamie w 2019 roku

Odświeżona biblioteka i inne.

Valve ujawniło wstępne plany rozwoju platformy Steam na 2019 rok. W najbliższych miesiącach cyfrowy sklep doczeka się ośmiu istotnych zmian, które obejmą między innymi wygląd biblioteki gier.

Na razie jednak firma nie przedstawiła żadnych szczegółów na temat odświeżonego sposobu prezentowania tytułów. Wiadomo jedynie, że nową wersję oparto na rozwiązaniach, które do tej pory stosowano w czacie.

Warto zaznaczyć, że kilka miesięcy temu opublikowano grafiki, które pokazywały jeden z rozważanych projektów zmodyfikowanej karty produktu. Na ekranie miałyby być wyświetlane screenshoty, wpisy o aktualizacjach i informacje o osiągnięciach.

W tym roku Steam doczeka się wielu zmian

Valve pracuje też nad nowym systemem rekomendacji gier. Mechanizm oparto na uczeniu maszynowym, dzięki czemu platforma wyświetli gry na podstawie preferencji danego użytkownika. Pojawią się jednak także „inne funkcje”.

W planach jest również zaktualizowana mechanika wydarzeń, pozwalająca wyróżnić nadchodzące turnieje, transmisje lub wyzwania. Poza tym Trust - technologia wykrywająca oszustów w CS:GO - zostanie rozszerzona na wszystkie produkcje dostępne w sklepie.

Powstanie także nowa wersja mobilnego czatu (z funkcją wysyłania animacji GIF), zaś służąca do transmitowania rozgrywki usługa Steam.tv będzie obsługiwana przez wszystkie gry w katalogu serwisu Valve.

To nie wszystko, ponieważ w 2019 roku Steam trafi do Chin, w czym pomoże firma Perfect World. Do tego dedykowany platformie program kafejek internetowych, ale szczegółów na temat ostatniego przedsięwzięcia nie ujawniono.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze