Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valve prezentuje ostateczną wersję kontrolera Steam

Pierwsze komputery Steam Machines pojawią się jesienią.

Valve opublikowało materiał wideo prezentujący ostateczną wersję kontrolera Steam. Urządzenie zadziała na zwykłych pecetach oraz na Steam Machines - produkowanych przez różnych partnerów komputerach z systemem Steam OS.

Przy okazji, zapowiedziano również, że pierwsze Steam Machines będą dostępne w listopadzie. W ofercie znajdzie się zarówno sprzęt od Alienware za 500 dol., jak też komputer produkowany przez firmę Zotac za 1000 dol. z kartą Nvidia GTX970M.

Kontroler od Valve posiada dwa panele dotykowe, które - według projektantów - w pełni zastępują precyzję myszki. Obydwa panele można konfigurować.

„Ulepszyliśmy dokładność czynności możliwych na dotychczasowych gamepadach. Zbudowany na bazie technologii wprowadzania bardzo precyzyjnych danych wejściowych i skupiony na bezprzewodowej wydajności, Steam Controller pozwoli ci na przeżycie swoich gier w zupełnie nowy sposób” - czytamy w oficjalnym opisie.

Kontroler zaoferuje także dwustopniowe triggery, które mogą działać „cyfrowo, analogowo lub jak oba jednocześnie”.

„Naciśnij raz, by popatrzeć przez celownik, a potem drugi raz, by wystrzelić i poczuć to na własnej skórze - a to wszystko w jednym spuście” - wyjaśniają producenci.

Działanie kontrolera dobrze obrazuje udostępnione wideo. Nie wiadomo jeszcze, czy urządzenie trafi do sprzedaży przed listopadem.

Nudzisz się? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Komentarze