Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valve cofa kolejne zmiany z ostatniej łatki do Counter-Strike

Karabiny i pistolety po staremu.

Valve przyznaje, że zmiany wprowadzone w ostatniej aktualizacji Counter-Strike: Global Offensive zupełnie się nie sprawdziły. Zmieniono już statystyki kontrowersyjnego rewolweru, a teraz cofnięto także zmodyfikowany rozrzut karabinów.

Niecelność broni po łatce (na czerwono) i przed (na niebiesko)

Mowa o zmniejszonej celności AK-47, M4A4 i M4A1-S przy prowadzeniu ognia ciągłego, co miało premiować krótkie serie i pojedyncze strzały, a co za tym idzie - jak uważa część graczy - zmniejszać znaczenie umiejętności kontroli ognia.

„Po pierwsze, zmniejszenie celności podczas prowadzenia ognia ciągłego zmniejsza celność wszystkich form strzelania” - przyznaje Valve na oficjalnym blogu.

„Proporcjonalnie to właśnie wpływ na ogień ciągły był największy, ale zmiany dotknęły też graczy, którzy już teraz strzelają krótkimi seriami.”

„Jak się okazało, nasze zmiany nie osiągnęły zakładanego celu. Zgromadzone dane pokazują, że gracze na wszystkich poziomach umiejętności nadal częściej strzelają ogniem ciągłym niż krótkimi seriami czy pojedynczymi pociskami.”

Warto dodać, że cofnięcie zmian dotyczy także pistoletów, które w najnowszej łatce były mniej celne podczas poruszania się.

„Nie poradziliśmy sobie z przewidzeniem reakcji społeczności na zmiany w tak szeroko stosowanych broniach i wyraźnie widać, że musimy przemyśleć nasz proces wprowadzania modyfikacji i komunikacji w tej sferze” - dodają deweloperzy odpowiedzialni za grę.

AK-47. AK-47 nigdy się nie zmienia.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze