Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valorant - zmiana czułości myszki, celowania

Poprawa celowania.

Nie od dziś wiadomo, że pewna ręka i szybki refleks to rzeczy, których nie może nam zabraknąć, jeśli chcemy odnosić sukcesy w sieciowych strzelankach. W Valorant również to obowiązuje, dlatego tak ważne są odpowiednie ustawienia czułości myszy - czym zajmujemy się w tym poradniku.

By dostosować czułość myszki, w trakcie gry wciśnij klawisz ESC i przejdź do zakładki Ogólne (1). Znajdziesz tutaj dwa kluczowe parametry. Pierwszym z nich jest Czułość: Celowanie (2) - określa on ogólną czułość myszki, czyli reakcję twojej postaci na ruch myszki. Im wyższa wartość, tym obrót kamerą będzie większy w stosunku do drogi jaką na biurku pokona myszka.

Drugą wartością jest Mnożnik czułości przybliżenia (3). Wpływa on na czułość myszki podczas przybliżania z broni. Wartość 1 oznacza, iż będzie on równy ogólnej czułości celowania, wartość poniżej i powyżej będzie odpowiednio zwiększać i zmniejszać czułość. Dla przykładu, mnożnik ustawiony na 0.5 sprawi, iż na przybliżeniu kursor poruszał będzie się dwukrotnie wolniej, a przy ustawieniu wartości na 2 dwukrotnie szybciej.

Ustawienia czułości finalnie zależą też od myszki, z której korzystasz i przede wszystkim twoich upodobań. Staraj się jednak celować w możliwie najmniejszą czułość - zwiększysz tym samym swoją celność, gdyż wolno poruszającym się kursorem po prostu łatwiej wymierzyć.

Mnożnik ustaw z kolei na 1 - drastyczna zmiana tej wartości sprawi, iż celowanie na przybliżeniu będzie szybsze bądź wolniejsze niż normalnie, co potrafi mocno wybić z gry i utrudnić celowanie.

Następnie: Valorant - Spike: podkładanie i rozbrajanie bomby

Spis treści: Valorant - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valorant - jak zmienić język i dubbing

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze