Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valorant - Agent: Reyna

Nieśmiertelność, niewidzialność i eliminacja całej drużyny.

Reyna jest agentką, która trafiła do gry wraz z premierą Valorant i wejściem w życie wersji 1.0. To jedna z trudniejszych postaci w grze, w rękach doświadczonego gracza potrafi w krótkiej chwili wyeliminować całą wrogą drużynę. W tym rozdziale przedstawiamy zdolności agentki Reyna, jak i porady dotyczące rozgrywki tą postacią.


Umiejętności specjalne Reyny

Reyna posiada bardzo sytuacyjne zdolności - dwie z nich aktywować można dopiero w momencie śmierci wrogiego gracza, skuteczność ultimate zależy zaś od tego, jak wielu graczy uda ci się zabić. Podczas rozgrywki tą agentką będziesz mieć dostęp do następujących umiejętności:

  • C: Rzut okiem (1) - zdolność ta pozwoli ci wyrzucić na niewielką odległość specjalne oko, które w momencie dotarcia do końca trasy wywoła u wrogów krótkowzroczność. Na skutek tego efektu wrogowie nie będą niczego widzieć tak długo, jak będą patrzeć na oko Reyny.
  • Q: Pożarcie (2)- zdolność ta sprawi, że wrogowie zabici przez ciebie upuszczą duszę. Jeśli aktywujesz zdolność Pożarcie, twoja postać pochłonie duszę i bardzo szybko przywróci utracone punkty zdrowia. Zdolność ta może wyleczyć twoją postać do maksymalnie 150 punktów zdrowia - nadwyżka powyżej 100 punktów zniknie w ciągu kilku kolejnych sekund. Jeśli twoja postać jest pod wpływem zdolności Cesarzowa, Pożarcie automatycznie aktywuje się w momencie zabicia wroga.
  • E: Drwina (3) - jak w przypadku zdolności Pożarcie, możesz aktywować zdolność Drwina, by pochłonąć upuszczoną przez wroga duszę i zapewnić swojej postaci Niewykrywalność. Niewykrywalność spowije twoją postać mrokiem, przez co nie będziesz pojawiać się na mini-mapie wrogów. Jeśli twoja postać jest pod wpływem zdolności Cesarzowa, zamiast Niewykrywalności zyskasz Niewidzialność - wrogowie nie będą w stanie cię zobaczyć przez kilka sekund od momentu zabicia nieprzyjaciela.
  • X: Cesarzowa (4) - ostateczna zdolność postaci, dzięki której wprowadzisz ją w szał, zwiększając szybkość strzału, wyposażenia i przeładowania. Dodatkowo, zdolności Pożarcie i Drwina będą wzmocnione na czas działania zdolności, a każde zabójstwo pod wpływem Cesarzowej odnowi jej czas działania.

Rozgrywka i porady

Jeśli zdecydujesz się na rozgrywkę agentką Reyną, zapoznaj się z prezentowanymi poniżej poradami:

  • Zdolność Rzut okiem aktywujesz przez ścianę. W przeciwieństwie do innych tego typu zdolności, oko nie odbije się w momencie kontaktu ze ścianą, a przez nią przeleci. Wykorzystaj to, by zaskakiwać wrogów i ograniczać ich widoczność.
  • Pamiętaj, iż Rzut okiem działa wyłącznie na wrogów, którzy patrzą się na oko (5). Jeśli wróg skryje się za przeszkodą, bądź będzie stał tyłem do oka, nie będzie ono miało na niego wpływu.
  • Korzystaj z dusz upuszczonych przez wrogów. W większości sytuacji staraj się korzystać z Pożarcia - przywrócisz w ten sposób utracone punkty i zyskasz potężną, sięgającą 50 punktów nadwyżkę. Drwina przyda ci się w sytuacji, w której masz pewność, że obok pokonanego wroga znajdował się jego sojusznik - Niewykrywalność pomoże ci go zaskoczyć.
  • Cesarzowa to prawdopodobnie najlepszy ultimate w grze. W momencie aktywacji twoja postać zyska potężne wzmocnienia, które tylko nasilą się w przypadku zabicia wroga. Pamiętaj, by aktywować ją przed wejściem do pomieszczenia - zdolności towarzyszy długa animacja, podczas której twoja postać będzie bezbronna.

Reyna jest jedną z najbardziej wymagających agentek w grze. Jej odpowiednie opanowanie pozwoli ci jednak siać spustoszenie w szeregach wroga - w optymalnych warunkach być może zdołasz nawet wyeliminować całą drużynę przeciwnika, nie odnosząc przy tym praktycznie żadnych obrażeń.

Następnie: Valorant - mapa: Haven

Spis treści: Valorant - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valorant - sklep: kupowanie skinów, mikrotransakcje

Komentarze