Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valorant - Agent: Omen

Teleportacja, paranoja.

Omen to jeden z bardziej nietypowych agentów w Valorant. Jego zdolności pozwalają mu teleportować się po polu bitwy, nakładać na wrogów efekt paranoi, jak i ograniczać ich widoczność. W tym rozdziale wyjaśniamy działanie zdolności Omena, a także sposób rozgrywki tym agentem.


Umiejętności specjalne Omena

Omen należy do grupy Kontrolerów, świetnie więc sprawdza się w ograniczaniu swobody wrogich bohaterów, jak i w zaskakiwaniu przeciwników. Agent ma dostęp do następujących umiejętności:

  • C: Krok w mrok (1) - wybranie tej zdolności sprawi, iż na ekranie zobaczysz wskaźnik zasięgu. Aktywacja jej pozwoli z kolei, po kilku sekundach ładowania, teleportować się we wskazane miejsce.
  • Q: Paranoja (2) - zdolność pozwoli ci wystrzelić kulę powodującą paranoję u wrogów. Paranoja sprawia, iż wrogowie mają znacząco zmniejszone pole widzenia i słyszą fałszywe dźwięki kroków i wystrzałów.
  • E: Mroczna osłona (3) - za sprawą tej zdolności możesz utworzyć strefę ograniczającą wizję, która działa na tej samej zasadzie, co bomby dymne. Po aktywacji zdolności możesz dostosować jej zasięg za sprawą prawego i lewego przycisku myszy.
  • X: Z cieni (4) - zdolność ostateczna Omena pozwoli ci otworzyć mapę taktyczną, na której możesz zaznaczyć dowolne miejsce, w które chcesz się teleportować. W trakcie ładowania teleportu wrogowie zobaczą postać jako cień - jeśli go zniszczą, przerwą skok.

Rozgrywka i porady

Rozgrywka Omenem wymaga bardzo dobrej znajomości mapy - umożliwi to skuteczne teleportowanie się, by zaskakiwać wrogich graczy. Jeśli chcesz grać tym agentem, zapoznaj się z niniejszymi poradami:

  • Krok w mrok zapewnia bardzo dużą mobilność. Dzięki tej zdolności będziesz w stanie niepostrzeżenie przeskoczyć do innego punktu, bądź dostać się na niedostępną dla innych postaci półkę skalną (5) lub pudła.
  • Zdolność ostateczna, Z cieni, daje niemalże nieograniczone możliwości. Za jej sprawą będziesz w stanie w ciągu kilku sekund przenieść się na drugi koniec mapy. Przydaje się to zarówno w ataku - by błyskawicznie zmienić miejsce podłożenia bomby - jak i w obronie - by dostać się do obleganego punktu i zaskoczyć wrogów.
  • Efekt paranoi to jeden z najmocniejszych w całej grze. Nie dość, że wróg nie będzie praktycznie nic widział, będzie także słyszał fałszywe dźwięki - nie będzie wiec w stanie namierzyć dokładnie twojej pozycji. Łącząc tę zdolność z Krokiem w mrok i Z Cieni będziesz w stanie siać zamęt wśród wrogów.
  • Pamiętaj, iż zdolności Z cieni i Krok w mrok potrzebują czasu do aktywacji. Wrogowie w każdej chwili mogą cię zaskoczyć i wyeliminować - a sam teleport za sprawą zdolności Z cieni przerwać, niszcząc twój cień.

Omen zdecydowanie nie jest agentem przeznaczonym dla nowych graczy. Jeśli dogłębnie nie poznałeś jeszcze wszystkich map, warto zainteresować się innym bohaterem, gdyż znacząco ucierpi na tym poziom twojej rozgrywki.

Następnie: Valorant - jak raportować innych graczy

Spis treści: Valorant - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valorant - Agent: Breach

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze