Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valorant - Agent: Breach

Kinetyczne wybuchy i atakowanie przez ściany.

Bioniczny Breach to agent klasy Inicjator w Valorant. Doskonale sprawdza się w tej roli, będąc w stanie atakować wrogów przez ściany i nakładać na nich całe mnóstwo negatywnych efektów. W tym rozdziale wyjaśniamy działanie zdolności agenta Breach, jak i sposób rozgrywki tą postacią.


Umiejętności specjalne Breacha

Zdolności Breacha koncentrują się nie tyle wokół zadania obrażeń, a wywoływania różnorakich negatywnych efektów u przeciwników. Agent ten ma dostęp do następujących umiejętności:

  • C: Wstrząs wtórny (1) - zdolność ta pozwoli ci wystrzelić powolny, lecz zadający duże obrażenia ładunek fuzyjny. Zdolność możesz aktywować wyłącznie przez ścianę - nie da się z niej skorzystać na otwartym terenie.
  • Q: Rozbłysk (2) - kolejna, obok Wstrząsu wtórnego, zdolność, którą możesz włączyć wyłącznie strzelając przez ścianę. Wystrzelony pocisk oślepi wszystkich agentów po drugiej stronie przeszkody.
  • E: Uskok (3) - za sprawą tej zdolności wywołasz wstrząs sejsmiczny, który oszołomi wszystkich agentów w obszarze działania. Przytrzymanie lewego przycisku myszy pozwoli ci naładować zdolność, zwiększając jej zasięg rażenia. Zdolność ta przelatuje przez ściany i razi znajdujące się tam cele.
  • X: Kaskadowe tąpnięcie (4) - zdolność ostateczna pozwoli ci wystrzelić potężny ładunek sejsmiczny, który oszołomi i wyrzuci w powietrze wszystkich agentów w obszarze działania. Jak wszystkie inne zdolności Breacha, ultimate przenika przez przeszkody i ściany.

Rozgrywka i porady

Rozgrywka tym agentem jest dość specyficzna, gdyż wymaga znajomości map i korzystania ze zdolności niejako na oślep, aktywując je przez ściany. Jeśli chcesz grać jako Breach, przeczytaj następujące porady:

  • Wszystkie zdolności tego agenta przenikają przez ściany. Oznacza to, iż wróg nie będzie w stanie schować się przed tobą za osłoną. Świetnie więc nadają się do wykurzania okopanych przeciwników.
  • Wstrząs wtórny jest jedyną zdolnością Breacha, która zadaje obrażenia - pozostałe „jedynie” nakładają na wrogów negatywny efekt. Bezpośrednie trafienie za sprawą tej zdolności nie należy do najłatwiejszych, lecz natychmiast wyeliminuje wroga z gry.
  • Zdolności Uskok i Kaskadowe tąpnięcie doskonale spisują się w obronie. Dzięki nim będziesz w stanie powstrzymać szarżę wrogów bądź ogłuszyć nawet całą drużynę wroga, jeśli uda ci się złapać ich na zamkniętej przestrzeni lub w długim korytarzu (5).
  • Pamiętaj, że twoje zdolności wpływają także na sojuszników. Uważaj więc by nie oślepiać, oszałamiać i ogłuszać swoich towarzyszy - wykorzystaj mini-mapę, by cały czas monitorować ich pozycje.

Paradoksalnie, Breach jest skuteczniejszy w trakcie rozgrywek przeciwko doświadczonym graczom. Powód jest prosty - osoby te będą grać bardziej schematycznie, chowając się w konkretnych miejscach. Jednocześnie nowicjusze działają bardziej chaotycznie i nieprzewidywalnie - a to negatywnie wpływa na skuteczność zdolności tego agenta. Nie będziesz mieć na to większego wpływu, warto jednak mieć to na uwadze.

Następnie: Valorant - jak kupić broń dla sojusznika

Spis treści: Valorant - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valorant - Agent: Viper

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze