Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valheim - łuk: jak odblokować, rodzaje łuków

Jak stworzyć broń dystansową w grze.

Walka to nieodłączny element rozgrywki w Valheim. Początkowi przeciwnicy nie będą stanowić większego zagrożenia, jednak z czasem pojawią się trolle, szkielety czy draugi, z którymi starcia są znacznie groźniejsze. By je sobie ułatwić możesz wykorzystać łuk, dzięki któremu wyeliminujesz zagrożenie z bezpiecznego dystansu - a także zapolujesz na zwierzynę.


Na tej stronie:


Jak odblokować i stworzyć łuk

By odblokować łuk musisz zdobyć skrawki skóry. Materiał ten wypada po zabiciu dzików (1). Zwierzęta te znajdziesz w lasach, często także przy niewielkich zbiornikach wodnych. Do stworzenia tego przedmiotu potrzebujesz 8 sztuk - musisz zabić właśnie tyle tych zwierząt. Będziesz także potrzebował 10 sztuk drewna.

Gdy zbierzesz składniki, wejdź w interakcję ze stołem warsztatowym (2) i na liście pozycji kliknij na krótki łuk (3). Wykonaj go teraz za pomocą przycisku Twórz (4), po czym umieść go na pasku skrótów (5), by móc z niego korzystać. Pamiętaj, że potrzebujesz także strzał.


Rodzaje łuków

W Valheim dostępne są cztery typy łuków. Oto one, wraz z listą zasobów, których potrzebujesz do ich wytworzenia:

  • Krótki łuk - 10x drewno i 8x skrawki skóry. Pierwszy łuk w grze, który odblokujesz po zebraniu skrawków skóry z dzika;
  • Łuk kompozytowy - 10x drewno szlachetne, 10x drewno rdzeniowe i 2x skóra jelenia. Odblokujesz go po zebraniu drewna szlachetnego lub rdzeniowego. Skóry jelenia zbierzesz zabijając jelenie;
  • Łuk myśliwego - 10x drewno szlachetne, 20x żelazo, 10x pióra, 2x skóra jelenia. Żelazo zdobędziesz na Bagnach, pióra wypadają z zabitych ptaków;
  • Kieł draugra - 10x antyczna kora, 20x srebro, 2x skóra jelenia i 10x maź. Odblokujesz go gdy zdobędziesz antyczną korę i maź na Bagnach i srebro w Górach.

Postaraj się jak najszybciej zdobyć przynajmniej łuk kompozytowy. Ma dwukrotnie większą wytrzymałość od łuku krótkiego i oferuje odrzut - przez co trafieni wrogowie zostaną na moment spowolnieni, co znacznie ułatwia walkę.

Następnie: Valheim - strzały: jak stworzyć, rodzaje strzał

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - młot: budowa i naprawianie, niszczenie budynków

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze