Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

V Rising - serce, castle heart: jak zbudować, zarządzanie

Tworzenie bazy i rozwiązywanie problemów.

Castle Heart to serce twojej bazy w V Rising. To dzięki niemu będzie możliwe napędzanie kolejnych budynków i zdobywanie coraz lepszego wyposażenia dla twojej postaci. Wpierw jednak musisz zbudować samo serce i nauczyć się z niego korzystać.

Po kilkunastu minutach rozgrywki otrzymasz zadanie stworzenia serca, Castle Heart. W tym celu znajdź dogodne miejsce, z wolną przestrzenią dookoła. Jeśli na tym terenie jest sporo drzew czy kamieni, wykorzystaj narzędzia i je po prostu usuń - a zebrane surowce i tak wykorzystasz.

Po przygotowaniu przestrzeni wciśnij klawisz B, by otworzyć okno budowy. Kliknij na Castle Heart (1), a następnie ustaw je (2) w wybranym przez siebie miejscu. Pamiętaj, by dookoła było możliwie dużo miejsca - dzięki temu będziesz miał sporo przestrzeni do rozbudowy.

Po ustawieniu serca ponownie wykorzystaj ekran budowy i ustaw granice, Borders (3). Zainstaluj je dookoła serca - im więcej możesz ustawić granic, tym lepiej.

Od tego momentu formalnie dysponujesz już bazą, jednak tutaj pojawi się problem. Na ekranie wyświetli się komunikat Castle Heart status in decay (4). Oznacza to, że serce się rozpada, gdyż nie ma energii - krwi. Zbliż się do serca i wejdź z nim w interakcję (5).

W niewielkim oknie znajdziesz gniazda na krew (6). Jeśli dysponujesz krwawą esencją, Blood Essence (7), to złap ten przedmiot i przeciągnij go do jednego z dwóch gniazd. Jeśli jednak nie masz esencji, pokręć się w okolicy i zapoluj na trochę wrogów i stworzeń - część z nich je upuści.

Dzięki temu twoje serce zyska źródło energii. W zależności od tego, ile krwawych esencji umieścisz, zyskasz konkretny czas (8). Jest on liczony w czasie rzeczywistym.

Po co jednak zasilać serce? Wszystkie budynki, za wyjątkiem palisad i innych murów, tego wymagają. Jeśli serce nie będzie miało krwawych esencji, nie będziesz w stanie korzystać z budynków przetwarzających surowce i wytwarzać lepszego ekwipunku.

Następnie: V Rising - teren wokół bazy: powiększanie, border

Spis treści: V Rising - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: V Rising - feed, jedzenie: jak pić krew, premie

Komentarze