Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

V Rising rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Sprzedaż zaskoczyła twórców

Niespodziewany sukces.

Wygląda na to, że wydane niedawno V Rising jest kolejnym fenomenem w branży. Gra cieszy się dużym zainteresowaniem, co udowadniają najnowsze dane sprzedażowe.

Jak poinformowali twórcy ze studia Stunlock, tytuł dotychczas rozszedł się w pół milionie egzemplarzy. Wynik imponuje, jeżeli wziąć pod uwagę, że mamy do czynienia z projektem niezależnym, który ukazał się zaledwie kilka dni temu tylko na jednej platformie sprzętowej.

Na sukces wskazują również liczby ze Steama. W samym sklepie Valve wczoraj wieczorem w pozycję grało jednocześnie ponad 101 tysięcy użytkowników, co jest najwyższym rezultatem od debiutu V Rising. Natomiast sama gra dostępna jest też w Epic Games Store.

Produkcja łączy w sobie kilka elementów i motywów. Niczym w serii Diablo akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, a zręcznościowa walka także budzi skojarzenia z cyklem Blizzarda. Do tego zbieranie surowców i budowanie własnej siedziby jak w projektach z gatunku survival.

W grze wcielamy się w wybudzonego po setek lat wampira, który musi unikać zabójczego słońca. W trakcie przygody zajmujemy się nie tylko wznoszeniem mrocznego zamczyska, ale również atakowaniem okolicznych wniosek i odpieraniem ofensywy rycerzy.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły