Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

V Rising - kusza, crossbow: jak zdobyć broń do walki dystansowej

Tworzenie kuszy do walki na odległość.

Większość twoich przeciwników w V Rising walczyć będzie w zwarciu, przy pomocy broni czy gołych rąk. Możesz jednak bez problemu utrzymać ich na dystans dzięki kuszy. Z tej strony dowiesz się jak odblokować tę broń i wykorzystać ją do walki z przeciwnikami.

Domyślnie nie będziesz w stanie korzystać z kuszy. Możesz znaleźć ją w świecie gry, lecz jest na to niewielka szansa. Zamiast tego łatwiej jest ją stworzyć. Do tego celu musisz jednak wpierw pokonać wroga, Rufus the Foreman (1). Namierzysz go za pomocą krwawego ołtarza.

Gdy go pokonasz, wróć do bazy i otwórz ekran budowy za pomocą klawisza B. Z zakładki Production (2) wybierz Woodworking Bench (3) i ustaw go w dowolnym miejscu swojej bazy. Następnie wejdź w interakcję z tak przygotowanym obiektem.

W niewielkim oknie znajdziesz Hunter’s Crossbow (4), czyli kuszę. Do jej stworzenia potrzebujesz 12 desek (Plank) i 6 sztuk skóry (Leather). Kliknij na kuszę i poczekaj, aż zostanie stworzona, a następnie przerzuć ją na pasek.

Od tego momentu możesz z niej korzystać w walce. Strzela powoli i wymaga przeładowania po każdym pocisku, jednak zadaje kilkukrotnie większe obrażenia od mieczy czy włóczni. Doskonale sprawdzi się do eliminacji wrogów z odległości - bez problemu oddasz dwa, może nawet trzy strzały, zanim wróg do ciebie dobiegnie.

Spis treści: V Rising - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: V Rising - gear level: jak zwiększyć poziom, wpływ na rozgrywkę

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Komentarze

More On V Rising

Najnowsze artykuły