Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Until Dawn - 10 minut rozgrywki z horroru bazującego na wyborach graczy

Tajemnicza posiadłość i grupa nastolatków.

Twórcy ze studia Supermassive Games pojawili się w ubiegłym tygodniu na organizowanej przez Eurogamer imprezie EGX, by zaprezentować kilka nowych fragmentów z rozgrywki w horrorze Until Dawn.

W grze zobaczymy między innymi aktorkę Hayden Panettiere

Kontrolujemy jednego z ośmiu amerykańskich nastolatków. Grupa udaje się do górskiego domku, który skrywa w sobie mroczną i brutalną tajemnicę. Dzięki opcjom dialogowym, wskazówkom i przedmiotom do podniesienia, fabuła dynamicznie dostosuje się do poczynań gracza, często w najmniej spodziewany sposób.

- Będziemy też mogli zadecydować, jak każdy z bohaterów czuje się w danej sytuacji, wybierając stosowne linie dialogowe - mówi producent Ray Khalastchi. - To wpłynie na relacje i może prowadzić do utraty zaufania lub nawet zdrady w późniejszych fragmentach.

Podczas prezentacji obserwujemy nieco roztrzęsioną Ashley oraz Chrisa, przeczesujących tajemniczą posiadłość. Niestety, jedną z postaci czeka dość smutny koniec. Którą? O tym zadecydują gracze.

Premierę Until Dawn zaplanowano na przyszły rok, wyłącznie na PlayStation 4. Pokazywany fragment gry opisywaliśmy już w naszej wcześniejszej zapowiedzi, gdzie znaleźć można więcej szczegółów na temat systemów rozgrywki.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły