Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo - skarby i zdjęcia: rozdział 7 (Zaginione dziedzictwo)

Sekrety i znajdźki siódmego rozdziału.

Na tej stronie możesz zapoznać się z pomocą odnośnie sekretów siódmego rozdziału. Jeśli znajdźki i sekrety nie dają ci spać, ten rozdział gry powinien spodobać ci się szczególnie mocno. Możesz bowiem wykonać w nim aż siedem zdjęć i zebrać szesnaście różnego rodzaju skarbów!

Zdając sobie sprawę, jak trudne jest to zadanie, przygotowaliśmy dla ciebie pomoc. Dzięki tej stronie nie przeoczysz żadnego skarbu i miejsca, gdzie można wykonać fantastyczne zdjęcia. Życzymy owocnych poszukiwań!


Zdjęcia - rozdział 7

Zdjęcie #21 - pierwszą fotografię będziesz mógł wykonać od razu po rozpoczęciu rozdziału. Wystarczy podejść do krawędzi przepaści i spojrzeć na starożytne miasto.


Zdjęcie #22 - kolejna szansa na wykonanie fotografii pojawi się nieco później, po przedzieraniu się przez podtopione komnaty. Gdy zauważysz wielką komnatę z figurami na szczycie schodów, będziesz mógł wykonać zdjęcie.


Zdjęcie #23 - w pewnym momencie dotrzesz do komnaty widocznej na poniższym obrazku. Okazja do zrobienia zdjęcia nadarzy się od razu, więc skorzystaj z niej, gdyż potem nie będzie możliwości powrotu do tego miejsca.


Zdjęcie #24 - po zdobyciu skarbu #49 i dwukrotnym wdrapaniu się na szczyt skały, będziesz miał okazję do wykonania zdjęcia pięknych jaskiń.


Zdjęcie #25 - kolejna szansa na wykonanie interesującego kadru pojawi się w komnacie widocznej na poniższym obrazku. Wyceluj po prostu w figury pomiędzy kolumnami.


Zdjęcie #26 - przedostatnią fotografię w tym rozdziale wykonasz po dotarciu do komnaty królewskiej z ogromną rzeźbą i czterema ramionami. To doskonały moment, aby zrobić zdjęcie.


Zdjęcie #27 - ostatnią fotografię będziesz mógł wykonać podczas rozwiązywania zagadki ze światłem i pryzmatem, gdy Nadine będzie trzymała lustro odbijające niebieski snop światła. Wówczas możesz zrobić jej zdjęcie, chociaż towarzyszka nie będzie zbyt zadowolona z tego powodu.

Jeśli potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu tej zagadki, jej dokładny opis znajdziesz na tej stronie - Uncharted: Zaginione Dziedzictwo - rozdział 7: Zaginione dziedzictwo; zagadka lustra i światła.


Skarby - rozdział 7

Skarb #42 - po przejściu przez niezbyt długi korytarz zakończony wodospadem, momentalnie skręć w prawo. Jest to Ozdoba ślubna z Lakszmi.


Skarb #43 - po wejściu na schody przed antyczne miasto zauważysz altanę na samym środku - przy konarze znajdującego się tam drzewa zauważysz kolejny skarb. Jest to Miedziany dzwonek z Hanumanem.


Skarb #44 - po dotarciu do widocznego na poniższym obrazku miejsca z wodą drzwi zostaną wysadzone. Tuż po tym udaj się w róg zbiornika wodnego, gdzie znajduje się sekret. Jest to Emaliowana szkatułka.


Skarb #45 - gdy zdobędziesz poprzedni skarb, zanurkuj do wody i przepłyń do drugiej komnaty. Tam zawróć się i zanurkuj w miejscu wskazanym strzałką. Bliżej dna znajdziesz kolejny skarb. Jest to Wysadzany klejnotami ustnik do fajki.


Skarb #46 - gdy znajdziesz się w komnacie z wielkim, zdobionym kłem, skręć w korytarz z lewej strony - w ostatniej wnęce odnajdziesz jeden z poszukiwanych przedmiotów. Jest to Ręcznie rzeźbiony chlebak z palisandru.


Skarb #47 - ten skarb znajduje się nieopodal poprzedniego, również w sali z kłem. Znajduje się na podłodze przy półkach z naczyniami, po zewnętrznej stronie pomieszczenia. Jest to Srebrny pojemnik na perfumy z grzebieniem.


Skarb #48 - po wykonaniu zdjęcia #23 skocz do wody pod tobą i zanurkuj w narożniku po lewej. Na skałach odnajdziesz kolejny skarb. Jest to Brązowa podstawka na kadzidło z Dekanu.


Skarb #49 - po zdobyciu poprzedniego skarbu wpłyń do niewielkiego otworu na końcu po lewej stronie. Po zanurkowaniu i przebiciu się do innego pomieszczenia wypłyń na powierzchnię i wyjdź na brzeg z prawej strony. Pod znajdującą się tam palmą odnajdziesz kolejny skarb. Jest to Klepsydra z czasów dynastii Satawahanów.


Skarb #50 - po wykonaniu zdjęcia #25 udaj się za kolumny po lewej stronie. Na samym końcu, w rogu pomieszczenia, odnajdziesz jeszcze jeden sekret. Jest to Świecznik z czasów dynastii Ćalukja.


Skarb #51 - gdy znajdziesz się w komnacie królewskiej z olbrzymim posągiem o czterech ramionach, zwróć się w lewo. Zanurkuj wrogu, a znajdziesz kolejny skarb. Jest to Brązowy flakon w kształcie medalionu.


Skarb #52 - kolejny skarb znajduje się u podstawy wielkiego posągu, na samym środku. Jest to Sztylet typu bićwa.


Skarb #53 - w tym samym pomieszczeniu, jeśli udasz się na sam koniec wnęki po prawej stronie komnaty, odnajdziesz jeszcze jeden skarb. Jest to Jadeitowa buteleczka.


Skarb #54 - będąc zwróconym ku olbrzymiej rzeźbie, rozpocznij wspinaczkę po budynku z lewej strony. Znajduje się tam sporo roślinności, pośród której schowany jest skarb. Jest to Kości do gry z Harappy.


Skarb #55 - po wskoczeniu na drugą prawą dłoń wielkiego posągu, musisz opuścić się poziom niżej i wskoczyć przez zaznaczone strzałką okno. W środku odnajdziesz kolejną znajdźkę. Jest to Figury szachowe z kości słoniowej.


Skarb #56 - na podwyższeniu obok dłoni trzymającej wielki trójząb, na samym końcu platformy, odnajdziesz przedostatnią dla tego rozdziału znajdźkę. Jest to Złote kolczyki z czasów dynastii Ćolów.Skarb #57 - będąc zwróconym twarzą do wielkiego posągu, spójrz w prawo. Z ramion rzeźby powinieneś dostać się do zarośniętych budynków, zaś na obrazku widocznym poniżej strzałka wskazuje umiejscowienie ostatniego w tym rozdziale skarbu. Jest to Ozdoba ślubna maang tikka.

Komentarze