Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Rozdział 9: Droga środka

Schodząc do podziemi.

Bohaterowie odnajdują wejście do miejsca opisanego w dziennikach Lawrence'a z Arabii. Schodzą w głąb ziemi, by odkryć tajemnicę.

Walka z Cutterem

Schodź w głąb jaskini, w ciasnym przesmyku podejdź do Cuttera, pomagając mu w przejściu (wypychaj do przodu lewą gałkę). Po sekundzie znajdziecie się w niewielkiej komnacie.

Podczas pojedynku z Cutterem zerkaj w prawy dolny róg ekranu i wciskaj określone przyciski

Gdy podejdziesz do Charliego, ten wpadnie w szał i cię zaatakuje. Walka polega przede wszystkim na unikaniu ciosów (∆) i ich kontrowaniu (□). Po krótkiej chwili kolega zacznie cię dusić, wciskaj wtedy rytmicznie (○). Na ratunek przybędą Sully oraz Chloe.

Kontynuuj marsz korytarzem na wprost. Skręć w lewo i zeskocz w dół a przed tobą pojawi się pomieszczenie z wielkim globusem.

Krypta z globusem

Poczekaj do momentu, aż Sully zapali wszystkie pochodnie. Następnie idź w lewo przy ścianie, a pomiędzy dwoma pochodniami znajdziesz Moneta króla Boemunda III.

Rozpal ogniska

Teraz idź na lewo schodami na górę, podążając za Cutterem. Gdy będziesz na górze, po lewej i prawej stronie zobaczysz dwa posągi. Podejdź do każdego używając pochodni (∆). Zrób identycznie z pozostałymi posągami na tym poziomie.

Gdy zapalisz wszystkie cztery posągi, Cutter wskaże ci przed momentem otwarte drzwi. Przejdź przez nie wraz z kolegą, idąc krętym korytarzem. Na końcu obejrzyj animację.

Zapalając paleniska

W lokacji zaroiło się od pająków. Musisz przeskoczyć poziom niżej, Nate wskazuje drogę skoku, najpierw jednak trzymając (L1) wskaż palenisko pod sobą i puść (L1) dzięki temu je zapalisz. Odstraszy to pająki, następnie wykonaj skok w te miejsce.

Celnymi rzutami pochodnią rozpalisz każde palenisko

Z paleniska weź pochodnię, zerknij do góry i w lewo - zobaczysz kolejne palenisko. Rzuć (L1) w nie pochodnią a potem skocz na wprost łapiąc się łańcucha, potem skacząc na kolejny, a z niego na schody po prawej. Szybko wbiegnij po nich i przejdź po belce, aby dojść do paleniska.

Weź pochodnię i wyceluj w kolejne palenisko na wprost, potem skocz łapiąc się łańcucha i przedostając się do rzeczonego paleniska. Weź (∆) pochodnię, odwróć się w prawo a poniżej zobaczysz strumień wody, a obok niego następne palenisko. Wrzuć w nie pochodnię.

Śluzy

Po zeskoczeniu do ostatniego paleniska, na lewo zobaczysz śluzy. Podejdź do mechanizmu i użyj go (∆). Po otwarciu śluzy, dziura w ziemi wypełni się wodą. Idź blisko prawej ściany i wskocz do wody. Następnie odwróć się w kierunku tejże ściany i spójrz powyżej na prawą belkę. Ujrzysz skarb Zabytkowa szeroka bransoleta, zestrzel go i szybko podnieś nim zatonie.

Podpłyń do Sully'ego, a potem skieruj się w lewo by otworzyć kolejne śluzy (∆). Teraz podejdź do globusa; stań na podeście i obracaj globusem (∆). Zapalone światła symbolizują fragmenty kontynentów. Tak nim obracaj by dopasować kształty globusa do kształtów świateł. Następnie wejdź na górę do nowo otwartego przejścia.

Wchodząc po krętych schodach trafisz wreszcie do grobowca. Po lewej stronie znajduje się rozbity grób, podejdź do niego a podniesiesz Lilijka krzyżowca. Idź w prawo i obejrzyj animację. Po niej, po lewo wejdź w korytarz. Przejdź wzdłuż ścian, jedną z nich da się poruszyć wciskając (∆).

Na powierzchni

Wychodząc z grobowca, wyświetli się kolejna animacja. Po jej skończeniu musisz uciekać, co sił w nogach, biegnąc za swoimi towarzyszami. Pamiętaj, aby w odpowiednich momentach robić unik, dzięki czemu nie trafią cię snajperzy. W końcowej fazie wdrap się na schody i obejrzyj kolejny film.

Rób uniki by uniknąć śmiertelnego strzału snajpera

Wykonaj skok na wroga (□) wbiegającego po schodach, zabierz jego broń i schowaj się za murkiem. Po strzelaninie kieruj się w lewo, przechodząc po zwodzonym moście. W środku budynku będzie na ciebie czekać kilku oprychów, uporaj się z nimi a potem podejdź do drzwi otwierając je (∆).

Biegnij przed siebie, skręć w prawo i idź po schodach. Na ich końcu czeka na ciebie duża grupa przeciwników, rzuć granatem i prowadź nieprzerwany ostrzał. Uważaj na przeciwników na budynku z lewej strony.

Następnie wejdź do środka drzwiami po prawo - tutaj ponownie czeka cię walka, choć na szczęście krótka. Zbiegnij po schodach i przejdź przez most trafiając do drzwi z początku misji. Otwórz je wciskając (∆).

Następnie: Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Rozdział 10: Badania historyczne

Powrót do spisu treści: Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Poradnik, Solucja - opis przejścia i skarby

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Damian Milczarek

Contributor

Komentarze