Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Rozdział 5: Londyńskie metro

Nate, Sully i Cutter przedostają się metrem do ukrytej stacji metra.

Bohaterowie podążają za Marlowe, odzyskują urządzenie stworzone przez Drake'a w podziemnej bibliotece. Następnie uciekając przed wrogami, odkrywają możliwą lokalizację zaginionego skarbu.

Przejście przez korytarze metra

Idź wąskim tunelem na wprost aż dojdziesz do większego pomieszczenia londyńskiego metra. Skręć w lewo i wspólnie z towarzyszami, spróbuj podnieść drzwi windy. Ta niestety ani drgnie. Na lewo od niej znajdziesz drabinę, wejdź po niej na górę. Z niej na kolorowe rury po lewo aż dotrzesz do przeciwwagi.

Na lewo od windy wskocz na drabinkę

Gdy koledzy przedostaną się pod windą, ty przeskocz w lewo do kolejnego pomieszczenia. Dostań się na sam koniec po metalowych belkach wiszących pod stropem. Z nich skocz na lewo łapiąc się gzymsu; wespnij się na niego. Kieruj się w lewo.

Po chwili zobaczysz z prawej strony - wiszące pod sufitem - żyrandole. Przeskocz po wszystkich na prawą ścianę, na niej złapiesz się wypustek i zejdziesz na podłogę.

Odnaleziony samochód Marlowe

Po zejściu na podłogę, twoich kolegów zaatakuje przeciwnik. Zakradnij się za jego plecami i uduś go (kwadrat). Podbiegnij do samochodu, następnie idź przed siebie by po prawo zobaczyć dziurę w ścianie. Przejdź przez nią, wcześniej ogłuszając wroga (kwadrat) a wyjdziesz przez jaskinię, do zabytkowego budynku.

Idź przed siebie, po chwili skręć w lewo i wejdź schodami na górę. Obejrzyj dłuższą scenę filmową. Zeskocz z balkonu na przeciwnika pod tobą (kółko), następnie chowając się za stołem ogłusz kolejnego (kwadrat).

Poszukiwania Złotej Łani w zabytkowej bibliotece

Rozejrzyj się po pokoju a znajdziesz kominek, nad nim wisi wielka głowa słonia. Na lewo od kominka jest gzyms, po którym wdrapiesz się by dosięgnąć na podeście Wiktoriański miedziany pens. Zeskocz na podłogę i podejdź do wielkiego biurka na środku lokacji - przy nim przed chwilą rozmawiali wrogowie (trójkąt). Obejrzyj film.

Zerknij do notatnika (touchpad). Na prawo od stołu podejdź do kolumny, na niej wisi oręż, po którym wespniesz się na górę, potem na obraz i skocz na kolumnę z prawej. Zobaczysz na niej głowę złotej łani. Skocz na nią (trójkąt). Po chwili do pokoju wbiegną wrogowie, zastrzel ich.

Gdy spadniesz na podłogę, schowaj się za najbliższą kolumną. Jeśli zabraknie ci amunicji, zaatakuj wrogów pięściami. Przejdź przez drzwi, potem wbiegnij na schody po prawej. Ruszaj na koniec korytarza po lewo, a pod jedną z gablot leży Wiktoriański złoty suweren.

Ucieczka

Zeskocz na dół i wróć tą samą drogą, którą dotarłeś do biblioteki. Tym razem nie skręcając na schody, ale biegnąć dziurą na wprost. Na twojej drodze, co i rusz pojawią się wrogowie - zabijaj ich i podnoś amunicję. Po chwili czeka cię dłuższa potyczka - chowaj się za ścianami i zbliżając się do oponentów, strzelaj do nich z bliskiej odległości. Po zabiciu jednego z nich, podnieś jego karabin.

Będąc w sali z wagonami, wskocz na ten po lewej. Pójdź na jego koniec i dostań się pod zegar, zobaczysz tam srebrzący się skarb. Strzel w niego, a z dachu wagonu podniesiesz Srebrny zegarek kieszonkowy.

Podczas strzelanin chowaj się za przedmiotami

Zeskocz z wagonu i idź w prawo, drogę oświetlają ci reflektory. Schowaj się za skrzyniami i uważaj na wrogi ostrzał. Wybij przeciwników i wbiegnij w przejście po lewej. Tu ponownie zastaniesz dwóch oponentów. Potem wbiegnij po schodach, zabij wrogów w kolejnym pomieszczeniu i wdrap się po drabinie na lewo. Wybiegnij z korytarza i skieruj się na prawo.

Schowaj się za przeszkodami, zaatakuje cię wielu żołnierzy, w tym snajperzy. Strzelaj do nich dopiero, gdy się do ciebie zbliżą. Potem biegnij przed siebie, aż dotrzesz do nieczynnej stacji metra. Ponownie stoczysz niewielką potyczkę; schowaj się w ustronnym miejscu i zabijaj wrogów.

Na koniec przejdź obok pociągu i zeskocz na tory. Tuż pod pojazdem leży Manierka w stylu Art. Nouveau.

Wbiegnij po schodach na prawo, przed tobą ostatnia potyczka w tym rozdziale. Chowaj się za stołami i zabijaj wrogów. Na szczęście strzelanina nie będzie wymagająca. Potem skręć w lewo i ponownie wbiegnij na schody. Podejdź do zamkniętych drzwi i przestrzel kłódkę. Obejrzyj film.

Następnie: Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Rozdział 6: Château

Powrót do spisu treści: Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Poradnik, Solucja - opis przejścia i skarby

Komentarze