Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Rozdział 22: Marzyciele dnia

W pogoni za Talbotem i Marlowe.

Drake wraz z Sullym docierają do miejsca, w którym Francis ukrył skarb. Okazuje się jednak, że to nie żadne klejnoty, lecz przekleństwo grożące ludzkości. Czy uda im się powstrzymać jego wydobycie z głębi oceanu przez Talbota i Marlowe? Wszystko w rękach gracza.

Bitwa na moście

Stojąc na schodach, skręcamy w prawo wchodząc pod nie. Za kolumną leży Złoty kielich z Ur. Podnieś go.

Odwróć się i schodź schodkami po prawej stronie. Przeskocz wyrwę w chodniku i migiem zastrzel nadbiegających na wprost wrogów. Potem niezwłocznie schowaj się za murkiem, bo inaczej trafią cię snajperzy. Kolejnym krokiem jest zabicie oponenta stojącego na wprost chodnika, na podwyższeniu, a potem schodzącego faceta ze strzelbą.

Schowaj się w tym miejscu, by uniknąć wrogich kul

Jeśli masz karabin z lunetą, zdejmij snajperów w oddali a potem wbiegnij na szczyt schodów. Skręć w lewo wchodząc do nowego pomieszczenia. Schowaj się za framugą i zaatakuj żołnierzy broniących się na moście. Posiłkuj się rzucając granatami w ich kierunku.

Gdy ich wykończysz przebiegnij przez most i skieruj się do wieży z lewej strony, gdzie czeka na ciebie Sully. Obejrzyj filmik.

Sully powraca z martwych

Maszeruj w lewo, podążając śladami przyjaciela. Podejdź do kołowrotka i uruchom go (∆). Wyjdź z windy jedynym przejściem i kieruj się przed siebie. Idź w lewo i przejdź między kolumnami biegnąc przed siebie.

Gdy dojdziesz do schodów, omiń je biegnąć nieco na prawo do zamkniętych drzwi. Pod nimi znajdziesz ostatni w grze skarb - Złota hetycka bogini. Zawróć do schodów i wejdź po nich. Na ich szczycie otwórz drzwi podchodząc do dźwigni po lewej stronie (∆).

Gdy zobaczysz figurkę węża, schowaj się za osłoną i zabij czyhających na ciebie na dole żołnierzy. Następnie zeskocz i kieruj się w stronę mechanizmów napędzających akwedukty. Zabij i tam ukrytych wrogów aż dojdziesz do rzeźby o trzech twarzach.

Razem z Sullym otwórz te wrota

Zejdź schodami po lewej stronie wychodząc na zewnątrz. Chowaj się i bądź czujny, bo napotkasz na silny opór. W pierwszej kolejności zabij żołnierza z granatnikiem, stojącego na moście po lewej stronie. Potem rozpraw się z tymi na prawo.

Przejdź do pomieszczenia, w którym zabiłeś ostatnich przeciwników. Kieruj się w lewo pokonując dwóch kolejnych. Uważaj na wojaka z granatnikiem po prawo.

Teraz zeskocz na chodnik umiejscowiony wzdłuż muru, na którym jeszcze chwilę temu stali wrogowie. Wejdź do jaskini i zaraz po wyjściu z niej zabij stojących tam żołdaków. Następnie podejdź do kufra na środku tarasu. Obejrzyj animację. Teraz otwórz drzwi z lewej strony (∆).

Droga przez most i spotkanie z Marlowe

Przebiegnij mostem po lewej stronie. Na jego końcu włączy się animacja. Następnie rozpraw się z nacierającymi przeciwnikami. W pierwszej kolejności eliminuj snajperów oraz uważaj na rzucane w twoim kierunku granaty. Potem wejdź do windy i użyj kołowrotka (∆).

Łapiąc się trybów dostaniesz się na wyższe piętra

Po wyjściu z windy zabij dwóch żołnierzy, którzy się obok ciebie pojawią. Następnie idź w prawo i wejdź po zewnętrznej drabinie na górę. Następnie złap się z jednego z trybów i na nim wjedziesz na piętro wyżej.

Zabij żołnierza z rakietnicą w oddali i znów łapiąc się trybu, wjedź na górę. Tam wejdź po drabinie z prawej strony a potem wejdź po schodach biegnąc w górę.

Śmierć Marlowe i Talbota

By uciec przed ruchomymi piaskami, biegnij co tchu po schodach w górę. Przed tobą intensywna sekwencja platformowa. Przeskakuj po betonowych popękanych fragmentach podłogi, biegnąc za Sullym. Spiesz się, bo inaczej zginiesz.

Walcząc z Talbotem wciskaj przyciski pojawiające się na ekranie

W pewnym momencie zaatakuje cię Talbot. Wykorzystaj umiejętności walki wręcz zdobyte podczas gry. Wciskaj przycisk, które ujrzysz na ekranie. Następnie, gdy spadniesz poza krawędź, złap się kamieni i wespnij się po nich na górę. Po drodze strzel do Talbota usiłującego zabić Sully'ego.

Gdy wdrapiesz się na górę, wykonaj ostatnie skoki na przesuwające się po piasku fragmenty podłogi. Następnie obejrzyj film kończący grę.

Powrót do spisu treści: Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Poradnik, Solucja - opis przejścia i skarby

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Damian Milczarek

Contributor

Komentarze