Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Rozdział 16: Wóz albo przewóz

Nate dostaje się na lotnisko, by niepostrzeżenie wejść do samolotu.

Drake oraz Elena przedostają się do strzeżonego przez bandytów lotniska w Jemenie. Zakradają się do kolejnych hangarów, by Drake mógł wsiąść do odlatującego samolotu.

Poszukiwania w hangarach

Idź w lewo do metalowych wrót, gdzie kuca Elena i pomóż jej je podnieść (∆). Po wejściu do środka hangaru, wdrap się na najwyższą stertę pudeł. Znajduje się tuż przed tobą, nieco po prawo, pod przeciwną ścianą. Na niej leży Wisiorek z mozaiką.

Teraz idź w prawo po skosie, opuszczając się z najwyższej ze skrzyń na tę poniżej, docierając do dziury w ścianie ze skrzyń, oświetlonej żarówką. Gdy dostaniesz się do kolejnego pomieszczenia, skręć w lewo i podejdź do auta.

Elena wsiądzie do niego, a ty popychaj samochód od tyłu (kółko + lewa gałka). W momencie, gdy dopchacie brykę pod drzwi, Elena przytrzyma je, a ty błyskawicznie wskocz na dach samochodu i przedostań się do otwartego okna. Znajduje się tuż nad tobą z lewej strony.

Przejdź przez okno, które za tobą od razu się zatrzaśnie. Skręć alejką w lewo, dojdź do siatki. Przed nią leży skrzynia - wejdź na nią i przeskocz ogrodzenie.

Po drugiej stronie ogrodzenia biegnij przed siebie i skręć w lewo. Wejdź na skrzynię oświetloną lampą. Z niej skocz na prawo, na ogrodzenie. Wejdź na jego szczyt, a potem przeskocz na dach budynku po lewej stronie.

W oddali zobaczysz skierowane w niebo reflektory. Biegnij w ich stronę po dachach budynków. Na kolejnym hangarze, odnajdź otwarte okno w dachu i zeskocz na dół. Po chwili wrota hangaru otworzy dwóch Arabów; niezwłocznie ich zabij. Odwróć się, za sekundę nadjedzie pojazd z kolejnymi przeciwnikami do wyeliminowania.

Pchnij ten samochód

Gdy sytuacja się uspokoi, zawróć do wrót, którymi Elena dostała się do pomieszczenia. Na prawo znajdują się skrzynie. Wejdź na nie i nieco w głębie, na jednej ze skrzyń leży Brosza - śpiewający ptak.

Podejdź do ogrodzenia poza budynkiem, Nate powie, że brama jest zamknięta i nie można nią przejdź. Powróć do auta, z którego wcześniej wysiedli napastnicy. Przepchnij je wraz z Eleną pod ogrodzenie (○).

Gdy auto rozwali bramę, uporaj się z kilkoma przeciwnikami. Potem wejdź na skrzynię po lewej stronie, tuż przy ścianie budynku. Dostań się do niego przez uchylone okno. Uważaj na szwędających się po okolicy oponentów, nie zaalarmuj ich.

Skręć w lewo i obejdź samochód. Tuż za nim, nieopodal ściany, leży skarb - Emaliowany pierścień - ptak.

Wielka potyczka

Wróć do wyjścia z garażu. Nieopodal spaceruje kilku strażników. Zabij dyskretnie tylu ile się da zachodząc od tył i dusząc. Następnie szykuj się do długiej potyczki, podczas której zmierzysz się z kilkunastoma bandziorami. Taktyka walki jest dość prosta - chowaj się za skrzyniami i ostrzeliwuj wroga, zbierając z poległych amunicję.

Pod koniec walki pojawią się snajperzy, będą wchodzić na najwyższe kontenery. Najprostszym sposobem by ich pokonać, jest wchodzenie za nimi i walka wręcz. Tak czy owak, pamiętaj o byciu w ciągłym ruchu.

Wejdź tędy na dach

Na końcu placu zobaczysz wózek widłowy a za nim zapaloną latarnię. Na prawo jest skrzynia, wejdź na nią i dalej skocz na budynek. Potem w prawo na dach a przed sobą zobaczysz samolot. Na krańcu dachu, na prawo, skocz na żółtą drabinę. Zejdź nią na ziemię.

Podejdź do ogrodzenia po prawej i obejrzyj animację. Następnie biegnij w stronę samolotu stojącego przed tobą. Momentalnie zaatakują cię napastnicy.

Ucieczka i skok do samolotu

Skręć w lewo - wdrap się na budynek i uciekaj przed siebie. Po chwil i znajdziesz się na dachu, okupowanym przez wielu napastników. Twoim zadaniem jest nie walka, ale omijanie przeciwników i biegniecie przed siebie w kierunku samolotu. Nie walcz, bo zginiesz.

Skocz na koło, ustawiając samochód tuż za nim

Wbiegnij na kontenery, zeskocz z nich i między pudłami biegnąc na wprost dopadniesz samolot. Ruszaj w pościg za nim, aż dojedzie do ciebie Elena. Wskocz na jeepa (X).

Stań na masce auta (X) a następnie ruchami lewej gałki, tak steruj Eleną by podjechała maksymalnie jak najbliżej przedniego koła samolotu, ustawiając się tuż za nim. Wtedy skocz (X) i obejrzyj filmik.

Następnie: Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Rozdział 17: Pasażer na gapę

Powrót do spisu treści: Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Poradnik, Solucja - opis przejścia i skarby

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Damian Milczarek

Contributor

Komentarze