Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Rozdział 14: W poszukiwaniu guza

Na pokładzie statku Ramireza.

Nate w końcu odnalazł herszta piratów. Jest już tuż-tuż, aby odbić kompana. Niestety, pirat okazuje się sprytniejszy i wciąga Drake'a w pułapkę.

Na pokład

Po wejściu na pokład kieruj się w prawo do momentu, aż trafisz na drogę po lewo. Skręć i pod drzwiami zobaczysz Osobliwa brosza z maską. Zawróć do głównej trasy skręcając w lewo i wbiegnij po schodach.

Za chwilę spadnie na ciebie łódka, w ostatniej chwili odskoczyć. Idź wciąż prosto, skręć dwukrotnie w lewo po drodze mijając szalupę ratunkową po prawej stronie. Dojdziesz do zabarykadowanego przejścia, gdzie na podłodze leży Brylantowy wisiorek.

Wejdź do szalupy

Zawróć do szalupy ratunkowej i wskocz do niej. Gdy zerwie się jeden z łańcuchów ją trzymających, wejdź po łódce, następnie po wsporniku wdrap się na wyższy pokład po drabinie na wprost ciebie.

Idź w lewo, zza rogu wyjdzie patrolujący okolicę pirat. Po cichu go obezwładnij (□) i przejmij jego broń. Schowaj się za ścianą i zabij kolejnego żołnierza stojącego w oddali na kontenerach.

Wejdź na kontenery kierując się do miejsca, w którym przed chwilą stał zabity przez ciebie pirat. Przeciśnij się między kontenerami i skręć dwukrotnie w lewo. Przeskocz kontener i podnieś broń. Za chwilę wyjdziesz na otwartą przestrzeń, przygotuj się do trudnej walki.

Pierwsza walka

O ile początkowa faza bitwy będzie prosta, bo wystarczy chować się za kontenerami i zabić trzech wrogów, o tyle, gdy pojawi się większy gabarytami oponent, potyczka staje się wymagająca.

W osiłka strzelaj ciągle tak, by odpadały płyty go chroniące. Dobrym sposobem jest rzucenie granatów w jego kierunku. W końcu, gdy go pokonasz zajmij się pozostałymi wrogami. Zeskoczą z górnego pokładu, tak jak osiłek. Najlepiej zaczekać tam na nich i rozprawić się w walce wręcz.

Na koniec wejdź na niewielką skrzynię na środku placu, z niej w prawo na pomarańczowy kontener. Na jego końcu wśród innych kontenerów znajdziesz Naszyjnik ze szmaragdem.

Bitwa w wielkiej sali z fortepianem

Przejdź przez czerwone drzwi, otworzysz je rytmicznie kilkukrotnie wciskając przycisk (∆). Idź po lewej stronie basenu, w lewym rogu lokacji leży Zabytkowy wisiorek z Minerwą. Następnie idź w lewo przechodząc przez obrotowe drzwi. Drogę wskaże ci lampa oświetlająca wejście.

W wielkiej sali zakradnij się do przeciwnika siedzącego przed tobą i po cichu zlikwiduj (□). Za chwilę rozgorzeje kolejna bitwa. Uważaj, będzie ona bardzo wymagająca. W pierwszej kolejności zabij najsłabszych oprychów a potem dwóch osiłków. Tych podobnie jak wcześniej, zarzuć granatami.

Schowaj się za tą osłoną

Pamiętaj by być w ciągłym ruchu i chować się za osłonami. Uważaj, bo po chwili z balkonu zeskoczą kolejni wrogowie, w tym osiłki. Na balkonach pojawi się jeden posiadacz wyrzutni rakiet oraz dwóch snajperów. Zabij ich, czym prędzej. Na koniec trzech napastników otworzy drzwi po lewej stronie na wysokości fortepianu.

Gdy się z nimi rozprawisz, to przejdź przez drzwi i skręć w prawo idąc korytarzem. Przy zamkniętych drzwiach leży Wisiorek z rubinem i perłami.

Zawróć i idź tym samym korytarzem w przeciwną stronę, mijając z lewej strony salę, w której przed chwilą walczyłeś. Omiń pirata stojącego do ciebie tyłem i dojdź do końca korytarza. Pod drzwiami leży Georgiański angielski kompas.

Wchodząc pod pokład

Wróć i zabij po cichu strzegącego przejścia oponenta. Wejdź do środka przez drzwi na lewo. W pokoju przed tobą zabij pirata, a na lewo przy barku z alkoholem leży Bransoleta z rubinami i brylantami.

Przejdź przez kolejne drzwi na wprost barku, skręć w lewo. Poczekaj za rogiem aż przyjdzie wróg i po cichu go załatw. Skręć w prawo, skradaj się korytarzem na wprost potem na lewo przez otwarte drzwi.

Czy to Sully?

Zejdź po schodach na sam dół, a pod nimi znajdziesz Ametystowa spinka do mankietu. Wyjdź spod schodów i przejdź w prawo przez drzwi z czerwonym światłem.

Po chwili znajdziesz się w nowym, wielkim pomieszczeniu. W oddali zobaczysz przetrzymywanego Sullivana. Nie zeskakuj jeszcze do niego. Skręć w lewo, za skrzyniami leży Złoty pierścień z ametystem.

Skocz na filar przed tobą, przejdź na jego prawą stronę a po belkach dostaniesz się na dół. Podejdź do Sullivana. Obejrzyj animację.

Następnie: Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Rozdział 15: Pływaj albo giń

Powrót do spisu treści: Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Poradnik, Solucja - opis przejścia i skarby

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.
Related topics
O autorze

Damian Milczarek

Contributor

Komentarze