Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Rozdział 13: Wzburzony ocean

Nate usiłuje dostać się na kuter Ramzesa.

Poszukiwania Sully'ego nie przynoszą efektów. Drake ściga Ramzesa licząc, że odbije przyjaciela żywego.

Most zwodzony

Zeskocz na dół, idź w prawo i zaatakuj po cichu (□) spacerującego przeciwnika. Ponownie idź w prawo i w ten sam sposób rozpraw się z piratem stojącym obok kontenera. Pobiegnij w głąb lokacji, przygotuj się na krótką wymianę ognia.

Po przejściu na kolejną barkę, skręć w lewo, przedostań się przez mały most i wejdź do żółtego kontenera. W nim leży Srebrna bransoleta plemienna.

Opuść kładkę

Zawróć przechodząc na kolejną barkę, kieruj się w stronę wieży strażniczej. Okrąż ją z lewej strony, a w rogu po zewnętrznej stronie budynku leży Starożytna bransoleta ze złota i koralu.

Zawróć, okrąż tę samą wieżę strażniczą z prawej strony. Pod dachem, za skrzyniami leży na beczkach Zabytkowe srebrne pudełko.

Na lewo od wieży strażniczej znajduje się most zwodzony. Podejdź do niego i wciśnij (∆). Po krótkiej animacji znajdziesz się w wodzie.

Musisz zawrócić do statku, z którego na początku rozdziału skakałeś. Nim jednak do tego dojdzie, musisz pokonać dość sporą armię nadciągającą na ciebie. Kieruj się przed siebie zabijając kolejnych piratów. W pewnym momencie zobaczysz niewielką kładkę, która umożliwi ci wejście na kuter piratów.

Skacząc na kuter

Po animacji, podczas której zmywa nas wielka fala, musimy, co sił w nogach biec na wprost by przeskoczyć na odpływający kuter. Gdy już się na nim znajdziesz, schowaj się za skrzyniami na pokładzie.

Za moment wybiegnie na ciebie spora liczba przeciwników. Podnieś karabiny po lewej stronie skrzyń znajdujących się na środku pokładu. Chowając się za nimi rozstrzelaj wrogów.

Po chwili z prawej strony nadpłynie kolejny kuter. Zabij jego załogę nim ta przeskoczy na twój pokład. Jednak, jeśli nie zdążysz, to gdy będą wykonywać skok i już znajdą się przed tobą, łatwo ich zepchniesz do morza (□).

Zniszcz rakietnicą ten kuter

Po chwili twoja łódka zacznie się topić, przeskocz na kuter z prawej strony. Wykończ pozostałych przy życiu piratów. W głębi kutra, pod ścianą znajdziesz wyrzutnię rakiet. Podnieś ją i wyceluj w strzelających do ciebie napastników, stojących na łodzi napływającej z lewej strony.

Ich statek po trzech trafieniach wybuchnie. Wtedy momentalnie się odwróć i skocz w kierunku większej łodzi - dostrzeżesz żółtą drabinę. Złap się jej i wdrap się na pokład.

Następnie: Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Rozdział 14: W poszukiwaniu guza

Powrót do spisu treści: Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Poradnik, Solucja - opis przejścia i skarby

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Damian Milczarek

Contributor

Komentarze