Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ukraina wzywa Xbox i PlayStation do blokowania graczy z Rosji

Oraz odwołanie turniejów.

Wicepremier i minister transformacji cyfrowej Ukrainy apeluje do Xbox i PlayStation - oraz wszystkich innych wydawców - o zablokowanie dostępu do gier dla osób z Rosji i Białorusi.

Mychajło Fedorow - o nim mowa - opublikował wezwanie w liście otwartym na Twitterze, adresowanym do „wszystkich firm tworzących gry oraz do platform esportowych”. Ewentualna blokada miałaby pomóc w zakończeniu rosyjskiej inwazji.

„Jestem przekonany, że nie tylko mnie wysłuchacie, ale i zrobienie wszystko, co możliwe, by bronić Ukrainę, Europę i cały demokratyczny świat przed krwawą, autorytarną agresją” - napisał. Zwracam się o tymczasową blokadę wszystkich kont z Rosji i Białorusi, tymczasowe zawieszenie rosyjskich i białoruskich zespołów i graczy w międzynarodowych wydarzeniach esportowych oraz o anulowanie takich imprez na terenie tych krajów”.

W pierwszym wpisie na Twitterze polityk wymienił Xbox i PlayStation, lecz później dodał jeszcze Riot Games, Electronic Arts, Ubisoft, Gameloft oraz Wargaming. Fedorow w podobny sposób apelował także do firm z rynku finansowego i technologicznego, takich jak Visa, Mastercard, Apple i Google.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze