Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ujawniono wygląd odświeżonego PS Store - raport

Wersja sklepu dostępna na komputerach osobistych.

Na forum Resetera opublikowano obrazki, które prezentują odświeżony wygląd PS Store w wersji dostępnej z poziomu komputerów osobistych.

Grafiki zdobył użytkownik o pseudonimie Toumari, ale nie jest jasne, skąd dokładnie pochodzą ilustracje - niewykluczone, że internauta miał już okazję sprawdzić nową odsłonę cyfrowego sklepu Sony.

Ekran z reklamą PS Now
Nadchodzące premiery
Zakładki z kategoriami

Screeny wskazują, że PS Store w odświeżonej formule stawia na minimalizm i przejrzystość. Na stronie dominuje kolor biały, zaś ikony poszczególnych tytułów oraz zakładek są dość duże.

Internauci, którzy najwyraźniej także uzyskali już dostęp do nowej wersji sklepu, zwracają jednak uwagę, że brakuje kilku funkcji. Przykładowo w wynikach wyszukiwania nie wyświetlają się pełne nazwy produktów. Nie ma także informacji o rodzaju danej pozycji, więc nie wiadomo, czy mamy do czynienia z grą, czy DLC.

Karta katalogowa na przykładzie gry Carto
Oferta na PS Plus
Wyniki wyszukiwania
Ekran z preorderami

Użytkownik o pseudonimie oggob twierdzi zaś, że obecnie na kartach katalogowych gier nie ma wzmianek o wydanych do określonego produktu dodatkach - co oznacza, że rozszerzeń trzeba szukać ręcznie. Opisy tytułów nie są też ozdabiane screenshotami.

Przedstawiony na grafikach sklep to jednak zapewne jedynie wczesna wersja i najprawdopodobniej wspomniane elementy pojawią się wraz z oficjalnym startem usługi. Odświeżone PS Store zostanie uruchomione w dniach 21-26 października na PC, a na urządzeniach mobilnych 28 października.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze