Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ujawniono rozmiar mapy STALKER 2. Zabraknie pojazdów

Nowe informacje o grze.

Twórcy STALKER 2 już wcześniej przekonywali, że świat gry będzie bardzo duży. Teraz jednak deweloperzy ujawnili dokładne wymiary mapy, którą zwiedzimy podczas przygody.

Zakhar Bocharov, który w studiu GSC Game World zajmuje się kwestiami marketingowymi, udzielił wywiadu rosyjskiemu serwisowi DTF. W rozmowie poinformował, że przygotowany przez deweloperów teren ma objętość 64 kilometrów kwadratowych.

Przedstawiciel ukraińskiego zespołu podkreślił jednak, że pomimo tak rozległego obszaru do eksploracji, w grze nie pojawi się możliwość używania pojazdów. Nie zabraknie jednak szybkiej podróży, choć mechanika przyjmie podobno „niecodzienną” formę.

Wcześniej autorzy twierdzili, że pozycja jest nieliniową produkcją, przez co gracze nie odkryją wszystkiego podczas pierwszej rozgrywki. Teraz Bocharov dodał, że przyłączenie się do jednej z kilku dostępnych w tytule frakcji wpłynie na zakończenie.

STALKER 2: Heart of Chernobyl zadebiutuje 22 kwietnia na PC i Xbox Series X/S.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze