Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ujawniono nowe ujęcia z anulowanego Star Wars: First Assault

Planowanego jako start serii.

W sieci pojawiły się nowe ujęcia z anulowanego Star Wars: First Assault, skasowanego nagle w 2012 roku przez Disney/LucasArts. Według pierwotnych założeń miał to być początek nowego cyklu, zakończonego przez Star Wars: Battlefront 3.

Warto wyjaśnić, że mowa o całkiem innym Battlefront niż debiutująca 19 listopada produkcja studia DICE. Nie ma też związku z wstrzymanym w 2006 roku Star Wars Battlefront 3 od studia Free Radical (ta firma nazywa się teraz Deep Silver Dambuster i tworzy Homefront: The Revolution).

Star Wars: First Assault planowano wydać jedynie w dystrybucji cyfrowej na PlayStation 3 i X360, właśnie jako przystanek przed większym Star Wars: Battlefront 3.

Nieoficjalne doniesienia z tego okresu mówiły, że brakowało bardzo niewiele - 10 tysięcy dolarów na certyfikację - by rozpoczęły się otwarte testy tej produkcji. LucasArts zostało jednak przejęte przez Disney i dalsze prace wstrzymano.

Teraz nowe ujęcia pojawiły się w serwisie Reddit, pokazując 20 minut rozgrywki z X360. Grający wciela się w szturmowca, gdzieś na Tatooine. Podnosi bronie, korzysta ze stacjonarnych działek i innych znajdziek, takich jak opcja wezwania nalotu.

Jak donosi GamerRadar, oryginalny pomysł polegał podobno na wydaniu najpierw Star Wars: First Assault. Następnie miał ukazać się projekt o wstępnym tytule Wingman, wprowadzający większe mapy i pojazdy. Później - zimą 2015 roku - planowano Star Wars: Battlefront 3, łączące elementy obu gier, dodając do tego kampanię i walki w przestrzeni kosmicznej.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze