Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ujawniono nowe szczegóły na temat Call of Duty: Advanced Warfare

Szef studia Sledgehammer niezadowolony.

Współzałożyciel studia Sledgehammer Games - Glen Schofield - wyraził swoją dezaprobatę dla ostatniego „wycieku” informacji na temat Call of Duty: Advanced Warfare, na ponad tydzień przed premierą.

Wczoraj po południu w sieci pojawiło się kilka szczegółów, ujawnionych przez transmisję rozgrywki w sieci przez użytkownika z wczesnym dostępem do strzelanki.

Osoba kryjąca się pod nazwą „Anfuny29” publikowała grę na żywo, a materiały wideo zdążyły zostać dostrzeżone przez graczy, zanim transmisję zablokowali administratorzy serwisu Twitch.tv.

Poniżej znajdują się drobne spoilery związane z trybem sieciowym.

Jeden z użytkowników serwisu YouTube - o pseudonimie „TmarTn” - opisał nagrodę otrzymywaną za ciąg 30 zabójstw na jednym życiu.

Po tak udanej serii otrzymamy dostęp do DNA Bomb, czyli bomby eliminującej wszystkich zawodników drużyny przeciwnej i zostawiającej na mapie toksyczną chmurę.

Ujawniono także możliwość włączania i wyłączenia „efektów paintballu” oraz pełną listę kamuflaży na broń - informuje serwis MP1st.

Publikacja takich nieoficjalnych szczegółów nie jest niczym nowym, zwłaszcza tak blisko premiery. Glen Schofield był jednak wyraźnie niepocieszony.

„Produkcja gry zajęła nam trzy lata” - napisał na Twitterze. „Trzymaliśmy wszystko w tajemnicy dla fanów, ale zostało to rozkradzione i ujawnione na tydzień przed premierą. Wielkie dzięki.”

Jeden z fanów zasugerował, że gracze chcieli w ten sposób zaspokoić głód informacji. Deweloper przyjął to ze zrozumieniem, ale odparł, że wczesna wersja Advanced Warfare została skradziona podczas dystrybucji.

„Zdaję sobie z tego sprawę, ale kradzież i ujawnienie szczegółów to nie jest odpowiedź.”

„To poważna sprawa, ponieważ samodzielne odkrywanie nowości to część zabawy” - kończy Scofield. „Tylko tak mówię, wszystko będzie dobrze.”

Call of Duty: Advanced Warfare ukaże się 4 listopada na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One. Posiadacze zamówień przedpremierowych zagrają dzień wcześniej.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze