Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ujawniono daty premier i dodatki do horroru Resident Evil Revelations 2

Powróci Barry Burton.

Nieoficjalne doniesienia okazały się być prawdziwe: Barry Burton z pierwszego Resident Evil, nieobecny w serii od wielu lat, powróci jak jeden z bohaterów Resident Evil Revelations 2.

- Ale w lutym wychodzi Wiedźmin 3! - krzyczy Moira

Mężczyzna będzie drugą główną postacią produkcji, poszukując swojej zaginionej córki - Moiry - w opuszczonym więzieniu na wyspie. Rusza w teren jako konsultant BSAA, po incydencie z Raccoon City.

Na miejscu Burton spotka dziewczynkę imieniem Natalia Korda, potrafiącą „wyczuwać” wrogów i ukryte przedmioty. Będziemy przełączać się pomiędzy tym duetem podczas poszukiwań.

Capcom ujawnił także dwa nowe rodzaje wrogów: The Rotten i The Revenant. Ci pierwsi biegają po okolicy z odkrytymi fragmentami kości, a The Revenant zszyto z różnych części ciał. Słodko.

Jak informowano od samego początku, pierwsza para bohaterek kontrolowanych przez gracza to Claire Redfield jako postać główna i sama Moira w roli osoby wspomagającej.

Wydawca stawia na nieco inne podejście w przypadku Resident Evil Revelations 2, decydując się na premierę w odcinkach. W każdym epizodzie znajdzie się jeden rozdział kampanii dla każdej pary bohaterów oraz dodatkowa zawartość w trybie Raid.

Cztery części ukażą się w czasie miesiąca, po 6 dolarów (ok. 20 zł) za sztukę - nie podano ceny w euro. Dostępne będą polskie napisy. Platformy docelowe to PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One.

  • Odcinek 1 - 18 lutego
  • Odcinek 2 - 25 lutego
  • Odcinek 3 - 4 marca
  • Odcinek 4 - 11 marca

Jest też kompletna przepustka sezonowa, wyceniona na 25 dol. (ok. 84 zł). Zapewni dostęp do wszystkich odcinków oraz bonusów w postaci dwóch dodatkowych rozdziałów kampanii i postaci do trybu Raid.

Natomiast 13 marca przyszłego roku do sprzedaży trafi zbiorcza wersja pudełkowa, zawierająca wszystkie powyższe elementy, a także kolejną postać i mapę do trybu Raid oraz cztery kostiumy dla głównych postaci.

Wszystkie dodatki dostępne będą w sprzedaży także osobno, jako DLC.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze