Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ujawniono ceny Steam Machines

Valve otwiera nową sekcję ze sprzętem w swoim sklepie.

Valve dodało sekcję „hardware” na Steamie, gdzie znaleźć można wszystkie zapowiedziane dotychczas komputery Steam Machines oraz urządzenie Steam Link i pad Steam Controller.

iBuyPower SBX

Ceny podano na razie tylko w dolarach i trzeba przyznać, że nie należą one do najniższych. Najtańszy model - iBuyPower SBX Steam Machine - kosztuje 460 dolarów (ok. 1730 zł), oferując procesor AMD Athlon X4 840, kartę graficzną ATI Radeon R7 250X 1 GB GDDR5, 4 GB RAM-u i dysk twardy o pojemności 500 GB.

Na drugim końcu skali jest firma Tiki Tiki, reklamująca sprzęt w cenie kończącej się nawet na 5 tysiącach dolarów (ok. 19 tys. zł). Tutaj mowa już o CPU na poziomie i7-4790K, karcie graficznej Titan od Nvidii, 16 GB RAM-u i chłodzeniu cieczą, a wszystko to przy szerokości 4 cali.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, Steam Link i Steam Controller kosztują po 50 dolarów (ok. 190 zł). Nie znamy jeszcze kwot w euro.

Wszystkie wymienione wyżej urządzenia i komputery zadebiutują w listopadzie tego roku.

Falcon Northwest Tiki
Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze