Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft wyjaśnia nietypowy wygląd pewnej postaci w The Ezio Collection

W odpowiedzi na wideo.

Ubisoft zareagował na wyjątkowo popularny filmik, który wcześniej w tym tygodniu przedstawiał zestaw Assassin's Creed The Ezio Collection w dość niekorzystnym świetle.

Wideo od serwisu Polygon pokazuje problemy ze wspinaniem, lecz główną „atrakcją” jest wyjątkowo niskiej jakości twarz jeden z postaci niezależnych (od 1:15). NPC nie wygląda zbyt dobrze, nawet jak na siedmioletnią grę.

Jak to często bywa w przypadku gier Ubisoftu, gracze z całego świata przyznali materiał za pewnik i ogłosili kolejną nieudaną premierę w serii Assassin's Creed.

Jak jednak pokazał już przykład filmów o błędach z Assassin's Creed Unity, prawda jest często nieco bardziej skomplikowana. Sprawą zajął się między innymi użytkownik „SupJamChan” z serwisu YouTube.

Wygląda na to, że wideo Polygonu jest raczej stronnicze, a problem ze wspinaniem pojawia się we wszystkich odsłonach serii z poprzedniej generacji konsol. Czy Ubisoft powinien zająć się dodatkowym łataniem przed wydaniem kolekcji? Zapewne. Ale jeśli nie udało się w czasie premiery tych gier, to trudno oczekiwać zmian w remasterach.

Co ważniejsze, oryginalne wideo sugerowało, że mamy do czynienia z nowym błędem, dodanym właśnie w The Ezio Collection - co nie jest prawdą.

Jest też kwestia wspomnianej postaci niezależnej.

Okazuje się bowiem, że nietypowy model znajduje się także w oryginalnym Assassin's Creed 2. Pierwowzór miał jednak ogólnie ciemniejszą paletę kolorów, więc wygląd trudniej było wychwycić w tłumie.

Możliwe, że widzieliśmy mężczyznę, ale nie zarejestrowaliśmy w jego wyglądzie niczego szczególnego. Ubisoft zaoferował własne stanowisko w tej sprawie:

„Ta postać niezależna pojawia się tylko w pierwszej sekwencji pierwszego wspomnienia w Assassin's Creed 2 i jest generowana losowo, pojawiając się nieczęsto” - zapewnia przedstawiciel firmy. „Problemy z grafiką nie mają wpływy na rozgrywkę w Assassin's Creed The Ezio Collection.”

„Ogólnie, Assassin's Creed The Ezio Collection zostało ciepło przyjęte przez fanów serii, jak i nowych odbiorców. W Ubisofcie z radością czytamy pozytywne opinie graczy powracających w przeszłość do przygód ulubionego Ezio.”

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze