Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft rezygnuje z produkcji gier na PlayStation 3 i X360

Poza serią Just Dance.

Ubisoft nie zamierza już produkować gier na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 - poza kolejnymi odsłonami serii Just Dance.

Syndicate

Firma poinformowała o takiej decyzji podczas wczorajszej konferencji z inwestorami. Francuski wydawca i producent planuje skoncentrować się na sprzęcie obecnej generacji oraz na PC.

W ubiegłym roku Ubisoft wydał dwie odsłony Assassin's Creed: Rogue na PS3, Xbox 360 oraz Unity na PlayStation 4, Xbox One i komputery osobiste. Ostatnio również strzelanka Far Cry 4 trafiła na obie generacje konsol.

Sytuacja zmieni się jednak wraz z Assassin's Creed Syndicate, zmierzającym jesienią już tylko na PC, PS4 i Xbox One. Co interesujące, to trzecia odsłona serii na nowe konsole w okresie dwóch lat (Black Flag, Unity i Syndicate), i to nie licząc Assassin's Creed: Chronicles.

Tym samym obecny rok będzie pierwszym od powstania serii, w którym posiadacze PS3 i X360 nie dostaną nowej części popularnego cyklu.

Nie poruszono tematu Wii U, ale Ubisoft przyznał ostatnio, że Watch Dogs było ostatnią „dojrzałą” produkcją na platformie Nintendo.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze