Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft pracuje podobno nad nową grą battle royale

W stylu Overwatch.

Świetnie poinformowany Tom Henderson ujawnia, że Ubisoft pracuje nad nową strzelanką sieciową, koncertującą się na walkach na arenach – ale także z trybem battle royale.

Wieści dziennikarza pochodzą od aż ośmiu źródeł, a tak duża liczba jest zapewne pokłosiem faktu, że francuska korporacja prowadzi już testy, opisując całość jako „innowacyjny i współczesny tytuł PvP na arenie”.

Produkcja określana jest obecnie jako Project Q, a wiarygodności dodaje fakt, że taka nazwa widniała już w ubiegłym roku na liście pozycji, jaka wyciekła z serwerów GeForce Now.

Tytuł zaoferuje dwa główne tryby rozgrywki. Showdown to właśnie wariacja na temat battle royale, ale na bardzo małą skalę, z czterema zespołami, po dwóch graczy każdy.

Druga opcja zabawy – Battle Zone – to już bardziej klasyczne strzelanie na zamkniętych arenach. Rywalizacja toczy się w formacie „4 na 4”, a celem jest dotarcie do granicy 100 punktów, poprzez kontrolowanie określonych punktów na mapie.

Padają też porównania do Knockout City

Do tego szereg postaci z własnymi umiejętnościami i talentami - specjalnymi „cudami”, wybieranymi dowolnie. Interesująco brzmi podejście do broni. Zamiast standardowych karabinów dostaniemy podobno zadające obrażenia talie kart, petardy, młotki, kije czy pistolety do malowania.

Za prace odpowiada Ubisoft Bordeaux, a testerzy cytowani przez Hendersona najczęściej porównują Project Q do Overwatch i Knockout City, także w sferze stylizowanej oprawy graficznej.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze