Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft potwierdza Project Q. „To nie jest gra battle royale”

Wyciekł pierwszy gameplay.

Ubisoft potwierdził niedawne doniesienia i zapowiedział Project Q. Firma uruchomiła też zapisy do testów produkcji, która zmierza na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

Szczegóły nie są znane. Przedstawiciele wydawcy zapewniają jednak, że - wbrew nieoficjalnym wieściom - „to nie jest gra battle royale”. Tajemniczy tytuł skupi się na „zespołowych walkach na arenie.

Produkcja zaoferuje szereg trybów nastawionych na rywalizację z jednym podstawowym celem: zabawą!” - pisze Ubisoft na Twitterze. Wyjaśnia również, że Project Q znajduje się na wczesnym etapie rozwoju i jest wciąż testowany. Osoby zainteresowane sprawdzeniem pozycji przed premierą mogą zarejestrować się na oficjalnych stronach firmy.

Wydawca zapewnia także, że w grze zabraknie NFT. To reakcja na obawy internautów, którzy zaczęli podejrzewać, że Q w nazwie kodowej pochodzi od Qurtz, czyli platformy ze wspomnianymi elementami kupowanymi za pieniądze.

Ubisoft potwierdził istnienie projektu, po tym, jak szczegóły o produkcji ujawnił renomowany informator Tom Henderson, a do sieci trafił gameplay z trwających testów. Nagranie dostępne jest między innymi na łamach serwisu VGC.

Materiał pokazuje grę, która może budzić skojarzenia z Fortnite - przynajmniej pod względem stylu graficznego, sterowania i otoczki. Według nieoficjalnych wieści, tytuł w obecnym kształcie oferuje dwa tryby: Showdown dla czterech dwuosobowych zespołów i Battle Zone, w którym dwie drużyny składające się z czterech graczy walczą o kontrolę nad terytorium.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze