Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft obiecuje kolejny rok wsparcia dla Rainbow Six Siege

Wkrótce japoński dodatek.

Kończy się pierwszy rok zmagań w sieciowej strzelance Rainbow Six Siege, a Ubisoft obiecuje, że zamierza wspierać produkcję przez kolejne dwanaście miesięcy.

„Ostatni rok to była wspaniała podróż i nie możemy się doczekać, aż dołączycie do nas w kolejnych dwunastu miesiącach nowych treści” - napisano na Twitterze.

Hibana, nowa postać

Nie wiemy jeszcze, jakie innowacje mają w planach deweloperzy, lecz kolejne dodatki pojawią się w grze jeszcze w tym tygodniu, za sprawą czwartej większej aktualizacji.

Dwójka postaci rodem z Japonii (Hibana oraz Echo) zadebiutują w najbliższy czwartek - 17 listopada - dla posiadaczy przepustek sezonowych. Od 24 listopada klasy odblokują wszyscy zainteresowani, korzystając z transakcji cyfrowych lub zgromadzonych punktów Renown.

W czwartek opublikowana zostanie także nowa mapa, Skyscraper. Akcja toczy się w japońskiej posiadłości na szczycie wieżowca, z lądowiskiem dla helikoptera i papierowymi ścianami, które - jak może się domyślać - są bardzo podatne na zniszczenie.

Lokacja będzie dostępna za darmo dla wszystkich zainteresowanych.

Rainbow Six Siege to interesujący przypadek. Wydana 1 grudnia 2015 roku produkcja miała raczej cichy start, lecz ciągłe wsparcie i dobra opinia wśród graczy przełożyły się na rosnące zainteresowanie. Obecnie gra ma 10 milionów użytkowników i stanowi przykład sieciowego tytułu, które stanowią przyszłość Ubisoftu.

W grze rywalizują dwa pięcioosobowe zespoły - jeden atakuje, zaś drugi broni bomby, zakładnika lub konkretnego pomieszczenia. Istotną rolę odgrywają zniszczalne elementy otoczenia - między innymi barykady i fragmenty ścian.

Przed rozpoczęciem każdej rundy wybieramy operatora - przedstawiciela SAS, FBI, GIGN i innych jednostek sił specjalnych z całego świata. Każda postać posiada własną umiejętnością specjalną lub gadżet.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze