Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft kończy prace nad drugą łatką do Assassin's Creed Unity

AKTUALIZACJA: Patch dostępny na PlayStation 4 i PC.

Opublikowano drugą łatkę Assassin's Creed Unity. Patch jest obecnie dostępny dla wersji na PlayStation 4 oraz PC. Xbox One nie otrzymał jeszcze aktualizacji.

Wprowadzone usprawnienia eliminują następujące problemy:

  • Bohater spadający pod ziemię
  • Wyłączanie gry przy dołączaniu do sesji kooperacyjnej
  • Bohater wpadający przypadkowo do siana
  • Problemy z odtwarzaniem scenek
  • Graficzne niedoróbki
  • Problemy z zapraszaniem znajomych do gry

Warto zaznaczyć, że patch nie poprawia wydajności wersji PC. Kłopoty techniczne związane ze spadkiem liczby klatek na sekundę zostaną wyeliminowane w przyszłości.

*

Ubisoft potwierdził na swoim oficjalnym blogu, że prace nad drugą aktualizacją do zręcznościowej gry przygodowej Assassin's Creed Unity są już na ukończeniu.

Najbardziej „cierpi” wersja PC

„Nasz zespół pracował bez wytchnienia i możemy dzisiaj ogłosić, że obecnie kończymy produkcję tej aktualizacji” - napisali twórcy. „Opublikujemy ją tak szybko, jak to tylko możliwe.”

Wśród reperowanych poprawek wymieniono zapadanie się Arno przez podłogę, awarie w trybie kooperacji, problemy z wydostaniem się z wozów ze słomą oraz opóźnienia w dostępie do głównego menu.

Posiadacze wersji PC mogą liczyć na dodatkowe usprawnienia w sferze oprawy graficznej, w tym rozwiązanie kłopotów z „migotaniem” tekstur.

W osobnej aktualizacji wymieniono listę elementów, nad którymi deweloperzy będą pracowali w przyszłości. Znaleźć tu można problemy z liczbą klatek na sekundę, grafiką i kolizjami, ale także ze stabilnością działania serwerów usługi Uplay i aplikacji Initiates.

Tymczasem sprawą kłopotliwej premiery zainteresowały się nawet media „głównego nurtu”. Ubisoft przyznał w oświadczeniu dla BBC, że planuje zmiany w przyszłości, by problemy się nie powtórzyły.

„Pracujemy, by dostosować nasze usługi i komunikację w zgodzie z konsumentami, zmieniając sposób, w jaki współpracujemy z recenzentami i oferując wcześniejszy dostęp do naszych niektórych tytułów, by gracze otrzymali więcej informacji.”

Francuski wydawca będzie teraz szczególnie dokładnie obserwowany podczas dwóch pozostałych premier w tym roku: Far Cry 4 w przyszłym tygodniu oraz The Crew, w grudniu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze