Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tylko 160 tys. konsol Wii U sprzedanych w ostatnim kwartale fiskalnym

Ale Nintendo zarabia.

Najnowsza konsola Nintendo - Wii U - sprzedała się w ostatnim kwartale fiskalnym w 160 tys. egzemplarzy. Japońska firma zdołała jednak wypracować 88 mln dol. zysków, głównie dzięki świetnym wynikom 3DS-a.

Ogólny wynik Wii U osiągnął łącznie 3,61 mln egzemplarzy, choć Nintendo zakładało nawet 5,5 mln sprzedanych urządzeń do końca marca.

Konsola największym zainteresowaniem cieszy się w Japonii, gdzie sprzedano 90 tys. sztuk. Na Europejskim i Australijskim rynku rozeszło się tylko 10 tys. egzemplarzy.

Znacznie lepiej radzi sobie przenośny 3DS. W ostatnim kwartale sprzedano 1,4 mln handheldów i 11 mln gier i programów - głównie dzięki premierom Animal Crossing: New Leaf i Tomodachi Collection: New Life w Japonii.

Lepiej niż Wii U sprzedaje się także konsola Wii, która debiutowała w 2006 roku, osiągając poziom 210 tys. sprzedanych egzemplarzy w ostatnim kwartale. Łącznie przekroczono właśnie granicę 100 mln konsol w rękach graczy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze