Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy zapewniają, że prace nad Killing Floor 2 na PS4 nie wpłyną na wersję PC

Gra nie będzie celowo ograniczona.

Studio Tripwire Interactive ujawniło w ostatni weekend, że brutalna strzelanka Killing Floor 2 ukaże się także na konsolach PlayStation 4. Twórcy uspokajają teraz obawy, że wpłynie to na jakość wersji PC, potwierdzonej wcześniej.

Będzie się działo

Deweloperzy zapewniają, że odsłona na komputery osobiste zadebiutuje wcześniej - na Steam Early Access - i nie będzie celowo ograniczona.

„Krótko mówiąc: pewnie, że nie! Rozwijając wypowiedź: wersja PlayStation 4 nie ma żadnego wpływu na rozgrywkę na PC. Komputery osobiste są platformą wiodącą, a gra zostanie zoptymalizowana na obu systemach” - napisano w oficjalnym komunikacie.

„Posiadacze PS4 mogą pewnie spodziewać się produkcji trudniejszej, niż są do tego przyzwyczajeni. Uważamy jednak, że wielu deweloperów nie docenia graczy konsolowych, którzy są gotowi na wyzwanie.”

Tripwire Interactive zapewnia też, że oprawa graficzna nie zostanie „wyrównana” ze sprzętem Sony. Gra będzie wyglądała imponująco na PlayStation, ale po włączeniu najwyższych ustawień nadal lepiej zaprezentuje się edycja na komputery. Zwolennicy PC otrzymają też dostęp do serwerów dedykowanych.

„Jeśli jesteście sceptycznie nastawieni, nie ufajcie nam. Poczekajcie na recenzje, poczekajcie na darmowy weekend z grą” - kończą twórcy. „Ale nie narzekajcie też na to, co możemy zrobić lub co obawiacie się, że zrobimy. Prosimy o opinie na temat tego, co chcecie zobaczyć i tego, co już pokazaliśmy. Wróżenie z fusów do niczego nie prowadzi.”

Twórcy Killing Floor 2 stawiają na maksymalnie brutalne i krwawe sceny, generowane za pomocą autorskiego systemu o sympatycznej nazwie MEAT. Gracze mogą spodziewać się strug krwi, wybuchających głów i latających kończyn, a w totalnej rozwałce pomoże także broń biała.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze