Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy uspokajają. The Calisto Protocol będzie działało w 60 FPS na konsolach

Potwierdzają też datę premiery.

Kilka nowych gier działa wyłącznie w 30 FPS-ach, co zrodziło obawy o wydajność The Callisto Protocol. Twórcy mają jednak dobre wieści. Potwierdzają też tegoroczną datę premiery.

W obliczu doniesień o Gotham Knights i A Plague Tale: Requiem, działających na konsolach nowej generacji w zaledwie 30 klatkach na sekundę, twórcy The Callisto Protocol postanowili uspokoić fanów. Kosmiczny horror otrzyma tryb wydajności, który pozwoli na rozgrywkę w 60 FPS-ach.

Striking Distance Studio potwierdziło przy okazji datę premiery, która planowana jest na 2 grudnia tego roku. Wcześniej pojawiły się plotki, jakoby gra miała zaliczyć opóźnienie na przyszły rok. Wszystko przez… literówkę, a w zasadzie „liczbówkę”, na karcie The Callisto Protocol w Epic Games Store, gdzie przez krótką chwilę widniała data 12 lutego 2023.

Fani szybko zauważyli wpis i zaczęli dzielić się obawami w sieci, jednak to zwykły błąd, a gra - jak zapewniają deweloperzy - zadebiutuje zgodnie z planem. Literówka w Epic Games Store także została szybko poprawiona, więc raczej nie powinniśmy obawiać się o żadne opóźnienia.

The Callisto Protocol jest horrorem surwiwalowym w konwencji science fiction. Akcja zabierze nas do kolonii karnej na księżycu Callisto, gdzie przyjdzie nam walczyć o przetrwanie z obrzydliwymi potworami. Gra tworzona jest przez zespół częściowo złożony z byłych pracowników Visceral Games, a zatem autorów Dead Space i cechuje się podobnym poziomem brutalności, co wspomniana gra.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze