Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Train Simulator stworzą nowy symulator lotu

Na bazie technologii Microsoftu.

Studio Dovetail Games ogłosiło, że pozyskało licencję na technologię napędzającą popularną serię Microsoft Flight Simulator i planuje wydanie nowego symulatora lotu w przyszłym roku.

Brytyjskie Dovetail powstało w 2008 roku, założone przez byłego menedżera z Electronic Arts. Firma specjalizuje się w produkcji kolejnych odsłon Train Simulator.

Zawarte porozumienie umożliwi także zaoferowanie Microsoft Flight Simulator X z 2006 roku w dystrybucji cyfrowej na Steamie. Premierę zaplanowano na koniec tego roku.

„Jesteśmy podekscytowani perspektywą sprawdzenia nowych możliwości w gatunku symulatorów lotu za pomocą technologii Microsoftu” - komentuje Paul Jackson, szef Dovetail.

Zasłużona seria Microsoft Flight Simulator debiutowała w 1982 roku. Ostatnia odsłona - darmowe i mniej skomplikowane Microsoft Flight - nie zdobyła spodziewanej popularności, a serwery usługi zostaną wyłączone w październiku tego roku.

Microsoft Flight Simulator X
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze