Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy The Order: 1886 nie mają praw do gry, ale chcieliby zrobić sequel

Tytuł był „platformą startową”.

Twórcy The Order: 1886 - studio Ready at Dawn - przyznali, że gra była „przede wszystkim platformą do dalszego rozwoju”. Firma ujawniła jednak, że może nie być częścią ewentualnej przyszłości serii, ponieważ nie posiada praw do tytułu.

The Order imponował głównie grafiką

Jak donosi serwis GamesIndustry, nowym dyrektorem generalnym został Paul Sams, który w przeszłości zajmował wysokiej rangi stanowiska w zarządzie Blizzarda. Zastąpił Ru Weerasuriyę, przechodzącego teraz do roli dyrektora kreatywnego i prezesa.

- Uważamy, że The Order pokazał owoce naszej pracy nad technologią - mówił ten drugi. - Na tym najbardziej się koncentrowaliśmy, jako zespół przechodzący z PSP prosto na PS4.

- Pierwsza gra była przede wszystkim platformą do dalszego rozwoju. Jak wspomniałem już wcześniej, nigdy nie miała to być jednorazowa historia. Samo zakończenie wskazuje, że jest jeszcze dużo do opowiedzenia i zobaczenia. Mamy oczywiście aspiracje związane z przyszłością tej licencji i naszym zaangażowaniem w jej rozwój.

- Chcielibyśmy być częścią budowy serii The Order - dodaje Sams. - Stworzyliśmy tę licencję, cenimy i wierzymy w nią. Obecnie nie możemy powiedzieć nic więcej.

Prawa pozostały jednak w Sony. Ready at Dawn chciało oczywiście zachować własność, ale „było w takim momencie rozwoju studia, gdy posiadanie tej licencji nie było możliwe” - wyjaśnia nowy dyrektor generalny.

- W przyszłości chcemy budować i wydawać własne marki - dodał. - Staramy się znaleźć sposób na realizację tego celu. Zamierzamy dalej produkować tradycyjne gry AAA, ale obecnie nie możemy niczego wykluczyć.

Menedżer dodaje, że studio nie należy do Sony i może tworzyć gry na dowolne platformy sprzętowe - nie tylko na PlayStation 4. Obecnie trwają prace nad rozwojem imponującego silnika graficznego.

Firmę czekają też zmiany strukturalne. Sams zajmie się działalnością wydawniczą w oddziale w Teksasie, podczas gdy główna siedziba w Californii skoncentruje się na produkcji gier.

Masz chwilkę? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze