Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy The Last of Us i Days Gone pracują nad grą NFT

Ashfall ma być pierwszą produkcją „AAA” z tokenami niewymienialnymi.

Michael Mumbaer i John Garvin - pracujący wcześniej przy wielu grach ekskluzywnych na PlayStation, w tym The Last of Us, Days Gone i Uncharted - założyli nowe studio nazwane Liithos. Debiutanckim projektem zespołu ma być Ashfall, czyli pierwsza wysokobudżetowa gra z NFT.

Jak poinformowali twórcy w wywiadzie dla portalu VentureBeat, tytuł będzie grą survivalową, osadzoną w dalekiej, postapokaliptycznej przyszłości. Globalne ocieplenie spowodowało pojawienie się tajemniczych wulkanicznych pól energii, znanych jako Pierścienie Ognia. Rozgrywka będzie zaczynać się jak standardowy tytuł single-player, jednak z czasem gracz odblokuje dostęp do trybu wieloosobowego PvP oraz PvE.

- Transmediowość i potencjał połączonych światów zawsze ogromne mnie fascynował. Wydaje mi się, że ludzie nie do końca rozumieją, jakie korzyści dla graczy zapewnia technologia blockchain. Widzę sieć rozproszoną jako linię kolejową, a stacje po drodze to kolejne gry. Gracze mogą przenosić swoje towary NFT pomiędzy tymi stacjami - powiedział Mumbaer.

Gracze wykorzystają możliwości sieci Hadera, gdzie zbieranie i poszukiwanie zasobów jest kluczowe do budowania i handlu” - czytamy w zapowiedzi na Twitterze. Hadera jest publiczną siecią, ułatwiającą zarządzanie treściami cyfrowymi i przenoszeniem ich między aplikacjami. Inicjatywa posiada własną kryptowalutę HBAR, a w radzie zarządzającej zasiadają przedstawiciele między innymi Google, Deutsche Telekom i Ubisoftu.

Twórcy wyjaśniają, że ich celem jest stworzyć „prawdziwą” grę nowej generacji, w pełni korzystającą z możliwości nowych technologii. Gracze mogą oczekiwać zapadających w pamięć postaci, angażujących historii, wciągającego świata i ewoluującej rozgrywki. Historię świata gry mają dodatkowo rozwijać komiksy autorstwa Johna Garvina.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze