Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy State of Decay wstrzymują rozwój gry Moonrise

Przed premierą pełnej wersji.

Deweloperzy z Undead Labs poinformowali, że wstrzymują prace nad grą Moonrise. Powodem jest zbyt małe zainteresowanie produkcją.

Serwery zostaną zamknięte 31 grudnia.

„Gdyby była to zwyczajna gra offline, nie byłoby to problemem. Jednak w przypadku tytułu sieciowego, wymagającego sporych opłat na utrzymanie serwerów i wprowadzanie aktualizacji, musimy opierać się na stałym dochodzie na rozwijanie produkcji” - napisali twórcy.

Twórcy zaznaczyli, że są zbyt małym studiem, by móc pozwolić sobie na dalsze straty finansowe. Dodali, że „podobną decyzję podjąłby z pewnością każdy wydawca”.

Wczesna wersja Moonrise trafiła na Steam w maju. Tytuł był też dostępny w kilku regionach w sklepie AppStore. Gracze trafiają do świata, w którym zaćmienia księżyca przemieniają stworki Solari w niebezpieczne potwory atakujące miasta ludzi. Użytkownicy wyruszają w pełną przygód podróż, by powstrzymać nieustannie zwiększającą się skalę zagrożenia.

Istotnym elementem rozgrywki jest kolekcjonowanie różnych gatunków Solari i używanie ich w walce - niczym w cyklu Pokemon. Stworki można rozwijać i wybierać ich umiejętności specjalne. Starcia odbywają się w czasie rzeczywistym, bez podziału na tury. Zmierzyć można się zarówno z komputerowymi przeciwnikami, jak też z innymi graczami.

Undead Labs to studio odpowiedzialne za survivalową grę akcji State of Decay, w której zadaniem użytkowników jest walka o przetrwanie w świecie opanowanym przez zombie.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Komentarze