Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Shadow Tactics zapowiedzieli nową grę. To piracka skradanka

Premiera jeszcze w tym roku.

Studio Mimimi Games zapowiedziało Shadow Gambit: The Cursed Crew - piracką skradankę z gatunku taktycznego RTS-a. Tytuł trafi na rynek jeszcze w 2023 roku.

Twórcy Shadow Tactics i Desperados 3 rozwijają swój ulubiony gatunek strategii czasu rzeczywistego. Jak dowiadujemy się z zapowiedzi, Shadow Gambit: The Cursed Crew zadebiutuje w 2023 roku na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S oraz PC - konkretnie na platformach Steam i Epic Games Store.

Akcja skradankowej strategii rozgrywa się na archipelagu Zaginionych Karaibów, opanowanym przez „straszliwych inkwizytorów”. W grze skupimy się na inflitracji lokacji oraz oczywiście eliminacji przeciwników. Pomogą w tym unikalne umiejętności ośmiu grywalnych postaci, które dostosujemy pod własny styl gry. Tytuł zaoferuje rozgrywkę wyłącznie w trybie dla jednego gracza.

Zapowiadamy Shadow Gambit: The Cursed Crew! Zbierz ekipę przeklętych piratów z nadnaturalnymi mocami w naszej nowej taktycznej skradance, która zadebiutuje na PC, Xbox Series X/S i PS5 jeszcze w 2023 roku” - czytamy w ogłoszeniu studia.

Studio Mimimi Games może pochwalić się całkiem bogatym portfolio. Wspomniane Shadow Tactics: Blades of the Shogun to popularna strategia z 2016 roku, w której wcielamy się w japońskiego szoguna, którego zadaniem jest dyskretna eliminacja oponentów. Grę doceniono za starannie zaprojektowane lokacje oraz możliwość ukończenia misji na wiele sposobów.

Druga z wymienionych wcześniej produkcji - Desperados 3 - spotkała się z równie ciepłym przyjęciem. W grze dowodzimy pięcioosobowym zespołem specjalistów, wykonujących różnego rodzaju misje na terenie Dzikiego Zachodu. Członkowie oddziału dzielą się na klasy charakterystyczne dla westernu - do wyboru mamy więc rewolwerowców, snajperów, myśliwych, a nawet kapłankę voodoo.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze