Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy serii gier przygodowych Deponia pracują nad turową grą strategiczną na PC

Daedalic Entertainment poszerza horyzonty.

Daedalic Entertainment, niemieckie studio specjalizujące się głównie w produkcjach przygodowych, takich jak seria Deponia czy zapowiedziana niedawno Memoria, ogłosiło że w trzecim kwartale bieżącego roku wyda Blackguards - turową grę strategiczną na PC.

Źródło screena: RiotPixels.com.

W odróżnieniu do wcześniejszych projektów firmy, Blackguard tworzone jest w grafice trójwymiarowej, opowie także „dużo mroczniejszą” historię. Gracz wcieli się w członka kompanii karnej, składającej się ze skazanych morderców i rzezimieszków, rzuconych na pożarcie w walce z siłami zła.

Podobnie jak Memoria, nowy projekt rozgrywa się w świecie „The Dark Eye”, na bazie którego powstała popularna w Niemczech gra fabularna. Akcja rozgrywa się na południe od Aventurii, a twórcy obiecują niespodziewane zwroty fabuły i intrygującą fabułę.

Na screenach, opublikowanych w serwisie RiotPixel widać, że rozgrywka przypomina nieco serię Heroes of Might and Magic. Gracze dowodzą jednostkami na polu bitwy, składającym się z heksagonalnych pól. Daedalic zapowiada ponad 170 różnych map i zadania poboczne, które wraz z główną linią fabularną wystarczą na 40 godzin rozgrywki.

Blackguards i Memoria zostaną zaprezentowano szerszej publiczności na konferencji GDC w przyszłym tygodniu.

Źródło screena: RiotPixels.com.
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze