Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy remake’u KotOR przejmują studio byłych deweloperów z BioWare

Aspyr adoptował Beamdog.

Aspyr Media ogłosiło, że przejmuje studio Beamdog, twórców odświeżonych wersji Baldur's Gate, Planescape: Torment czy też - ostatnio - kooperacyjnego MythForce w stylu kreskówek z lat 80.

Firma powstała w 2009 roku, założona w Kanadzie przez Trenta Ostera i Camerona Tofera, byłych pracowników zasłużonego BioWare. Deweloperzy zajęli się właśnie odświeżaniem klasycznych gier RPG.

Dość powiedzieć, że MythForce będzie pierwszą oryginalną produkcją Beamdog, liczącego około 80 pracowników. Aspyr Media także ma w dorobku głównie konwersje, choć teraz zajmuje się znacznie ambitniejszym Star Wars: Knights of the Old Republic Remake.

Transakcja jest dość wielopoziomowa, ponieważ Aspyr należy do Saber Interactive, które z kolei jest częścią ogromnego – i coraz większego – konglomeratu deweloperskiego Embracer Group, liczącego już sporo ponad pięćdziesiąt podmiotów.

„Pierwsza oryginalna licencja Beamdog to pełen dobrej zabawy start następnego rozdziału studia” – komentuje Oster, mając na myśli właśnie MythForce. Przejmowane studio ma funkcjonować niezależnie, więc zapewne nie zostanie zaangażowane w prace nad KotOR-em.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze