Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Rainbow Six Siege przestali karać graczy za wygranie z cheaterami

Zmiana reguł.

  • Ubisoft wycofał się z odejmowania punktów graczom za wygranie meczu z oszustami
  • Karani będą tylko cheaterzy

Ubisoft wprowadził do Rainbow Six Siege zmiany, w wyniku których gracze nie będą już karani za wygranie z cheaterami w meczach rankingowych.

Od dwóch lat twórcy strzelanki obniżali ocenę matchmakingową (MMR) wszystkim uczestnikom pojedynku, jeżeli w starciu uczestniczyli oszuści - ofiarą padały nawet osoby, które nie używały programów wspomagających zabawę. System był elementem walki z nieuczciwymi użytkownikami.

Fani krytykowali działania Ubisoftu. Teraz jednak firma poinformowała, że nie zamierza więcej karać graczy za wygranie meczu z cheaterem - wynik zostanie zredukowany wyłącznie oszukującym oraz ich towarzyszom z drużyny.

MMR jest parametrem oceniającym danego użytkownika. Na podstawie wspomnianego współczynnika produkcja dobiera uczestników rozgrywki, tak, aby rywalizowały ze sobą osoby o podobnych umiejętnościach.

Deweloperzy poinformowali jednocześnie o zwiększeniu maksymalnej różnicy pomiędzy ocenami członków jednej drużyny w meczach rankingowych. Kilka miesięcy temu zmniejszono ją do 700, ale teraz podniesiono do wcześniejszego poziomu, czyli 1000.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze