Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy PUBG pracują nad ambitną grą fantasy

Na bazie koreańskiej powieści.

Twórcy PUBG - studio Krafton - zajmują się nowym tytułem fantasy, bazującym na serii koreańskich powieści „The Bird That Drinks Tears” z 2003 roku.

Deweloperzy zapewniają, że mowa o „ambitnym projekcie”, którego celem jest „tchnięcie życia w unikatowe uniwersum, pełne ras, pięknych krajobrazów i wciągających opowieści”. W odróżnieniu od klasycznych elfów i smoków mamy więc folklor z Azji: duchy dokkaebi, zapasy ssireum i język arajit.

Poza tym nie znamy wielu szczegółów. O projekcie wspominano już rok temu, lecz teraz odświeżono stronę internetową, najwyraźniej jako pomoc w „rekrutacji najlepszych talentów z całego świata, by zrealizować tę ambitną wizję”. Grafiki koncepcyjne tworzy sam Iain McCraig, który w dorobku ma Terminatora 2, The Avengers, Star Wars i wiele innych słynnych licencji.

Seria autorstwa Lee Yeongdo, na której bazuje produkcja, składa się z czterech książek. Zasłynęły właśnie zastąpieniem europejskiego fantasy przez elementy koreańskie. Stąd na przykład cztery rasy: ludzie, naga, dokkaebi oraz lekon, a wśród potworów są smoki (ale w postaci roślin), latające ryby i żuki zamiast koni.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze