Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy przygodówki Dreamfall Chapters nie wykluczają premiery na konsolach

Szanse na publikację są „ekstremalnie dobre”.

Ragnar Tornquist ze studia Red Thread Games, zajmującego się obecnie przygodówką Dreamfall Chapters: The Longest Journey przyznał w rozmowie z Eurogamerem, że szanse na publikację gry na konsolach są „ekstremalnie dobre”.

- Przygotowujemy się do wejścia na konsole, jeszcze nic oficjalnie nie ogłaszamy. Chcemy zaoferować grę jak najszerszej grupie odbiorców - mówił w ubiegły weekend Tornquist.

- Gra działa idealnie w konfiguracji z kanapą i telewizorem - dodał. - I tak budujmy tytuł na wiele platform, więc szanse na publikację na konsolach obu lub jednej generacji są ekstremalnie dobre.

Producent dodał, że rozpoczął już rozmowy z producentami sprzętu.

- Rozpoczęliśmy dialog z Microsoftem. Firma i ich konsola spotkały się ostatnio z falą krytyki, ale dla nas to nadal interesująca platforma, która osiągnie spory sukces.

- Mówiłem już, że Sony jest dużo bardziej przystępne i otwarte dla twórców niezależnych, więc jest nam łatwiej nawiązać dialog i zdobyć wsparcie - tłumaczył przewagę PlayStation Tornquist. - Z Microsoftem jest nieco trudniej, ale niczego nie wykluczamy. PlayStation 4 to interesująca platforma.

W Dreamfall Chapters zobaczymy kilka postaci, znanych już z The Longest Journey i Dreamfall. Powraca Zoë, główna bohaterka poprzedniej gry. Projekt sfinansowano na Kickstarterze, pozyskując ponad 1,5 mln dol.

Kontynuacja gier przygodowych The Longest Journey i Dreamfall: The Longest Journey ukaże się także w polskiej wersji językowej w listopadzie 2014 roku, równocześnie ze światową premierą.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze