Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Project Cars mają problemy z konwersją gry na Wii U

Czekają na nową konsolę.

Szef studia Slightly Mad - Ian Bell - przyznał na oficjalnym forum dyskusyjnym, że jego firma ma problemy z przygotowaniem obiecanej konwersji wyścigowego Project Cars na konsole Nintendo Wii U.

Mario Kart?

Menedżer dodał, że gra działa obecnie w „około 24 klatkach na sekundę” przy rozdzielczości 720p, a próba podniesienia płynności mogłaby wiązać się z pogorszeniem oprawy graficznej.

„Możemy osiągnąć w miarę stabilne 30 FPS, ale może to wymagać ogromnych nakładów pracy” - napisał. „Z drugiej strony, gdzieś w połowie produkcji Nintendo może ogłosić nową konsolę.”

Bell przyznaje więc, że Slightly Mad Studios czeka teraz na targi E3, gdzie japońska korporacja może - lecz nie musi - zapowiedzieć swoje nowe urządzenie, znane obecnie tylko jak NX.

Warto dodać, że dyrektor generalny Nintendo - Satoru Iwata - potwierdził już, że szczegóły na temat sprzętu poznamy najwcześniej w 2016 roku.

„Przypuszczam, że jeśli nie ogłoszą nic na E3 lub wkrótce potem, to spróbujemy [przygotować konwersję na Wii U - dop. red.]” - dodał Bell.

Project Cars debiutowało 8 maja na PC, PlayStation 4 i Xbox One. „Studio Slightly Mad stworzyło znakomite wyścigi samochodowe. Przystępne dla początkujących, ale angażujące także dla zaawansowanych graczy. To produkcja piękna, rozbudowana i ekscytująca, obok której nie można przejść obojętnie” - napisał w recenzji Damian.

Nudzisz się? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze