Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy popularnej gry VR w ogniu krytyki. Zablokowano wszystkie mody

Gracze nie kryją niezadowolenia.

Twórcy VRChat - jednej z najpopularniejszych gier dla gogli wirtualnej rzeczywistości - znaleźli się w ogniu krytyki po tym, jak zbanowali wszystkie modyfikacje do gry. Gracze głośno przeciwstawiają się decyzji.

Na początku tygodnia deweloperzy ogłosili, że wprowadzą do gry popularne zabezpieczenie Easy Anti-Cheat, aby walczyć z oszustami, używającymi zewnętrznych programów do atakowania innych graczy, a nawet kradzieży kont. Wraz z wprowadzeniem systemu, twórcy ogłosili zakaz stosowania wszelkich modyfikacji gry.

- Każdego miesiąca konta tysięcy graczy są kradzione, ponieważ użytkownicy używają modów, które potajemnie przechwytują ich dane logowania oraz inne informacje. Ci gracze, często nawet nie zdając sobie sprawy, ryzykują utratę profilu a nawet infekcję komputera - wyjaśniają twórcy w oświadczeniu

Licencja użytkownika VRChat od początku zakazywała modyfikowania gry, zatem decyzja twórców nie jest bezpodstawna. Jednak nawet mimo to, wokół produkcji rozwinęła się znaczna społeczność moderska, dodająca do tytułu nowe treści oraz funkcje, takie jak przeróżne formy pomocy dla osób niepełnosprawnych, w tym modyfikacja zamieniająca mowę na tekst, przydatna dla osób niedosłyszących.

Jak informuje seriws Euroganer.net, gracze postanowili wyrazić swoje niezadowolenie na oficjalnym Discordzie i Reddicie gry, jednak deweloperzy podtrzymali swoją decyzję. Jak się okazało, wątki krytykujące aktualizację były usuwane, a niektórych użytkowników zablokowano na 7 dni.

Gracze zwracają uwagę, że system Easy Anti-Cheat nie słynie z wysokiej skuteczności i wprowadzenie go najprawdopodobniej nie przyniesie zamierzonego rezultatu i nie zmniejszy liczby oszustów w grze, a do tego niepełnosprawni gracze stracą wiele użytecznych narzędzi do ułatwiania gry. Obecnie ocena tytułu w serwisie zmieniła się z „W większości pozytywnej” do „Przytłaczająco negatywnej”.

Read this next