Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy opowiadają o trybie multiplayer w Tomb Raider

Zobacz pierwsze fragmenty rozgrywki.

Square Enix opublikowało nowe dzienniki deweloperów gry Tomb Raider. W odcinku czwartym twórcy opowiadają o multiplayerze, można też zobaczyć pierwsze fragmenty rozgrywki.

Twórcy mówią, że po tym, jak wprowadzenie kooperacji w dystrybuowanym jedynie cyfrowo Lara Croft and the Guardian of Light spotkało się z przychylnością graczy, postanowiono wprowadzić podobne rozwiązanie w projekcie większym w skali. Tym razem jednak postawiono na rywalizację.

Prowadzący dzienniki dewelopera Zachary Levi, amerykański aktor, reżyser i piosenkarz, będzie jedną z dostępnych do wyboru postaci

Ponieważ studio Crystal Dynamics nie chciało dzielić zespołu i zmniejszać grupy odpowiedzialnej za kampanię fabularną, pracami zajęło się Eidos Montreal (Deus Ex: Bunt Ludzkości).

Wiele mechanizmów z trybu dla jednego gracza pojawi się także w multiplayerze. Będzie można zjeżdżać po linie, wspinać się. Uważać trzeba też chociażby na kolce, które mogą kryć się w ścianie i zabić gracza. Widać także opcje poodkładania pułapek - postać może zawisnąć na linie do góry nogami, może przejść obok ściągającego pioruny kawałka metalu lub próbować podnieść pudło z amunicją, które okaże się bombą.

O trybach multiplayer pisaliśmy też już wcześniej. Jak się jednak teraz ukazało, da się także zagrać jako Lara Croft.

Tomb Raider ukaże się na Xboksa 360, PlayStation 3 i PC w pełnej polskiej wersji językowej (dubbing) 5 marca.

Poniżej materiał wideo w języku angielskim. Fragmenty rozgrywki z multiplayera zaczynają się w 4 min. i 39 sek.

Komentarze